Горе долу по същото време, в което Барселона загуби насред "Камп Ноу" от Валенсия, Манчестър Юнайтед също се орезили. "Червените дяволи" продължават да са изключително колебливи от началото на сезона и допуснаха осма загуба! Юнайтед падна като гост от Сток Сити с 1:2, който преди кръга беше в зоната на изпадащите, но след трите точки изплува чак до 11-ото място.

За гостите от Манчестър Дейвис Мойс пусна звездното трио Уейн Рууни, Робин ван Перси и Хуан Мата, но загубата не беше спасена. Грандът остава на седмо място с 40 точки, на 6 от четвъртия Ливърпул, който е на мястото, даващо право на участие в плейофите в Шампионската лига. Далеч напред са Манчестър Сити, Арсенал и Челси.

Уейн Рууни пропусна първата добра възможност за гостите - в 14-ата минута, когато получи от Патрис Евра, стреля от движение, но топката мина на сантиметри встрани от целта. В 28-ата минута и Ван Перси пропусна с глава от няколко метра. В 38-ата минути домакините изненадващо поведоха в резултата. Нийл Суорбрик отсъди спорно нарушение в полза на Сток Сити, Чарли Адам реши да стреля от над 35 метра, топката рикошира в крака на Майкъл Карик и излъга Давид Де Хеа за 1:0.

До края на първото полувреме гостите освен че изоставаха в резултата трябваше да направят и две принудителни смени. Контузии получиха двама от защитниците - Джони Еванс и Фил Джоунс. Две минути след подновяването на играта Робин ван Перси изравни след асистенция на новото попълнение Хуан Мата. Марк Уилсън не успя да изчисти дълго подаване в половината на Сток Сити, топката стигна до Мата, който мигновено изведе Ван Перси. Холандецът завърши с удар в далечния ъгъл за 1:1.

В 52-ата минута Чарли Адам отново изведе домакините напред в резултата - 2:1. Той стреля много красиво от границата на наказателното поле, а топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа. Арнаутович пропусна да вкара трети гол за Сток, а в 77-ата минута Де Хеа с мъка изби страхотен удар на Асаиди. В края на двубоя Ашли Йънг пропусна най-добрата възможност за Манчестър Юнайтед, като не уцели вратата от малкото наказателно поле. В добавеното време Бегович изби в гредата пряк свободен удар, изпълнен от Рууни, а впоследствие Клевърли стреля над вратата.