Манчестър Сити се наложи с категоричното 4:2 в домакинството си на Кардиф от 22-ия кръг на Висшата лига. Успехът е седми пореден за "гражданите" в първенството, като след него тимът на Мануел Пелегрини отново е на точка зад лидера Арсенал. "Топчиите" също победиха днес - 2:0 срещу Фулъм с Димитър Бербатов. Така Арсенал е на върха с 51 точки, докато Сити има 50.

Победата над Кардиф дойде след голове на Един Джеко и Хесус Навас преди почивката, когато и гостите от Уелс отбелязаха. Точен за 1:1 в 29-ата минута беше Крейг Нуун, а през втората част за "гражданите" реализираха още Яя Туре и Серхио Агуеро. В добавеното време за Кардиф вкара и Фрейзър Кемпбъл.

При днешния изразителен успех Сити се превърна в първият отбор, минал кота 100 гола от началото на сезона във всички състезания. Автор на стотното попадение за "гражданите" бе Един Джеко, който откри резултата в 14-ата минута. Давид Силва проби отляво, стигна до аутлинията и пусна към връхлитащия босненец, който не нанесе много силен удар, но топката все пак премина зад голлинията. Бранителят на Кардиф МакНоутън опита да изчисти и помисли, че е успял, но видео технологията на голлинията показа, че гол има - 1:0.

Малко преди да е изминал половин час игра Алваро Негредо пропусна да удвои преднината на Сити. В същото време пък в 29-ата минута гостите, водени от Оле Гунар Солскяер успяха изненадващо да изравнят. Крейг Нуун получи отдясно, преодоля Демикелис и Компани и стреля до близката греда - 1:1.

Само 4 минути по-късно Навас направи 2:1 за Сити, след като Джеко се отчете с добър рейд, Бен Търнър опита да изчисти, но топката стигна до Навас, който не пропусна отблизо.

През втората част домакините вкараха още две попадения. Яя Туре покачи на 3:1 в 77-ата минута, след като подхвана атаката от половината на Сити, комбинира със Серхио Агуеро, който му върна и котдивоарецът стреля покрай Маршал, пращайки топката в мрежата му.

В 79-ата и Агуеро попадна в прегръдките на съотборниците си. Аржентинската звезда мина като на парад през отбраната на Кардиф, за да вкара 21-ия си гол от началото на сезона във всички надпревари.

В добавеното време Фрейзър Кемпбъл реализира втори гол за гостите, след като остана непокрит пред вратата на Джо Харт при центриране от корнер и реализира - 4:2 за Сити.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - КАРДИФ 4:2
1:0 Един Джеко (14), 1:1 Крейг Нуун (29), 2:1 Хесус Навас (33), 3:1 Яя Туре (77), 4:1 Серхио Агуеро (79), 4:2 Фрейзър Кемпбъл (90+3)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
18.01.14
14:45 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 2:2
0:1 Джей Родригес (5), 0:2 Деян Ловрен (31), 1:2 Фабио Борини (32), 2:2 Адам Джонсън (71)
18.01.14
17:00 ч.
Манчестър Сити – Кардиф 4:2
18.01.14
17:00 ч.
Арсенал – Фулъм 2:0
1:0 Санти Касорла (57), 2:0 Санти Касорла (62)
Уест Хям – Нюкасъл 1:3
0:1 Йоан Кабай (16), 0:2 Лоик Реми (33), 1:2 Майк Уилямсън (45+2), 1:3 Йоан Кабай (90+5)
18.01.14
17:00 ч.
Кристал Палас – Сток Сити 1:0
1:0 Джейсън Пънчеон (51)
18.01.14
19:30 ч.
Ливърпул – Астън Вила (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 177 мача, 84 победи за Ливърпул, 39 равенства, 54 победи за Астън Вила
19.01.14
15:30 ч.
Суонзи – Тотнъм (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 31 мача, 6 победи за Суонзи, 6 равенства, 19 победи за Тотнъм
19.01.14
18:00 ч.
Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 143 мача, 41 победи за Челси, 43 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед