Съндърланд се отлепи от последното място във Висшата лига, след като в първия мач от 22-ия кръг стигна до 2:2 срещу Саутхемптън. Джей Родригес и Деян Ловрен бяха точни за гостите, а Фабио Борини и Адам Джонсън докараха нещата до реми.

Мачът на „Стейдиъм ъф Лайт“ стартира слабо за домакините и само след пет минути игра се озоваха с гол пасив. Джей Родригес пое топката пред дъгата и шутира изключително точно в долния десен ъгъл – 0:1.

"Светците“ продължиха с по-добрата си игра и логично удвоиха преднината си. В 31-ата минута Стивън Дейвис центрира от корнер, а Деян Ловрен се отскубна от Уес Браун и с трудно изпълнение от воле препарира Маноне.

Още в ответната „черните котки“ съхраниха надеждите си, след като Адам Джонсън центрира прострелно от фланга, а Фабио Борини се измъкна от засада и с непохватен, но успешен шут до дясната греда намали за 1:2.

В 65-ата минута Борини успя за втори път да промуши топката под плонжа на Артур Боруц, ала попадението правилно бе заради засада на италианеца.

Шест минути по-късно изравняването на резултата стана факт. Адам Джонсън получи кълбото отдясно по атаката, влезе в наказаталното поле и с рязък финт си отвори коридор за стрелба покрай Люк Шоу. Крилото на Съндърланд заложи на силата и изпрати топката към близкия горен ъгъл, а Боруц бе крайно неубедителен и изби топката във вратата си.

По този начин Съндърланд събра 18 точки в актива си и се изкачи до 18-ото място в класирането. Саутхемптън остава 9-и с 31 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
18.01.14
14:45 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 2:2
0:1 Джей Родригес (5), 0:2 Деян Ловрен (31), 1:2 Фабио Борини (32), 2:2 Адам Джонсън (71)
Кристал Палас – Сток Сити
Баланс: 47 мача, 20 победи за Кристъл Палас, 11 равенства, 16 победи за Сток Сити
18.01.14
19:30 ч.
Ливърпул – Астън Вила (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 177 мача, 84 победи за Ливърпул, 39 равенства, 54 победи за Астън Вила
19.01.14
15:30 ч.
Суонзи – Тотнъм (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 31 мача, 6 победи за Суонзи, 6 равенства, 19 победи за Тотнъм
19.01.14
18:00 ч.
Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 143 мача, 41 победи за Челси, 43 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед