Евертън спечели първата си победа над Норич във Висшата лига, след като в мач от 21 кръг на Висшата лига се наложи с 2:0 и влезе в Топ 4 на класирането. Преди началото на двубоя „карамелите“ представиха новото си попълнение Ейдън Макгийди.

До този момент Евертън и Норич имаха пет мача във Висшата лига, в които „канарчетата“ имаха една победа и пет двубоя завършиха наравно. Това беше шести пореден мач за Норич без успех в шампионата.

Гарет Бари откри резултата в 23-ата минута с удар извън наказателното поле. Това беше неговият 50-и гол във Висшата лига. В 59-ата Кевин Мираляс удвои с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Гостите имаха две положения за гол в края на мача, но ударът на Робърт Снодграс с глава срещна гредата, а Рики ван Волфсвинкел стреля неточно.

Саутхемптън постигна втора победа в последните си 10 мача във Висшата лига, след като се наложи с 1:0 над Уест Бромич. Английският национал Адам Лалана вкара единствения гол в мача в 66-ата минута след асистенция на резервата Гастон Рамирес.

Това беше последен мач на Кийт Даунинг начело на Уест Бромич. Новият мениджър на тима Пепе Мел изгледа срещата от трибуните на „Сейнт Мерис“. В края на мача „дроздовете“ бяха близо до изравнителен гол, но Артур Боруц парира удара на Шейн Лонг.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
11.01.14
14:45 ч.
Хъл Сити - Челси 0:2
0:1 Еден Азар (56), 0:2 Фернандо Торес (86)
11.01.14
17:00 ч.
Кардиф - Уест Хям 0:2
0:1 Мат Джарвис (42), 0:2 Марк Нобъл (90+3)
Фулъм - Съндърланд 1:4
0:1 Адам Джонсън (29), 0:2 Ки Сун-Йон (42), 1:2 Стив Сидуел (52), 1:3 Адам Джонсън (69), 1:4 Адам Джонсън (85-дузпа)
Тотнъм - Кристъл Палас 2:0
2:0 Кристиан Ериксен (50), 2:0 Джърмейн Дефо (72)
11.01.14
19:30 ч.
Манчестър Юнайтед - Суонзи (Диема)
Баланс: 21 мача, 10 победи за Манчестър Юнайтед, 5 равенства, 6 победи за Суонзи
12.01.14
16:05 ч.
Нюкасъл - Манчестър Сити (Нова спорт)
Баланс: 155 мача, 64 победи за Нюкасъл, 35 равенства, 56 победи за Манчестър Сити