Челси записа четвърта поредна победа във Висшата лига, след като в мач от 21 кръг се наложи с 2:0 като гост на Хъл Сити и оглави класирането във Висшата лига.

„Сините“ ще запазят първото място поне 24 часа, тъй като третият Манчестър Сити гостува на Нюкасъл в неделя, а досегашният лидер Арсенал играе с Астън Вила в Бирмингам в понеделник.

Аден Азар откри резултата в 56-ата минута след удар извън наказателното поле. Четири минути преди края Фернандо Торес гарантира победата на гостите с удар от средата на наказателното поле.

Това беше мач № 50 на защитника Гари Кейхил за Челси във Висшата лига, а вратарят на „сините“ Петър Чех записа клубен рекорд. Той не допусна гол за 209-и двубой с екипа на Челси и еднолично оглави ранглистата. До момента чехът делеше първото място с Питър Бонети (208 мача без допуснат гол).

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
11.01.14
14:45 ч.
Хъл Сити - Челси 0:2
0:1 Еден Азар (56), 0:2 Фернандо Торес (86)
Манчестър Юнайтед - Суонзи (Диема)
Баланс: 21 мача, 10 победи за Манчестър Юнайтед, 5 равенства, 6 победи за Суонзи
12.01.14
16:05 ч.
Нюкасъл - Манчестър Сити (Нова спорт)
Баланс: 155 мача, 64 победи за Нюкасъл, 35 равенства, 56 победи за Манчестър Сити