Димитър Бербатов и Фулъм претърпяха тежко поражение у дома от Съндърланд в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. "Черните котки" взеха три точки на "Крейвън Котидж" след успех с 4:1. Адам Джонсън бе герой за победителите вкарвайки 3 гола, а един добави Ки Сун-Йон. За Фулъм единственото попадение бе дело на Стив Сидуел. Димитър Бербатов бе цял мач на терена, но се запомни единствено с пропуск от близко разстояние.

Първата възможност в мача се откри именно пред българския нападател. Той получи топката по земя сам срещу вратаря на гостите, но не я уцели добре и тя излетя в публиката.

Гостите откриха резултата на "Крейвън Котидж" с попадение на Адам Джонсън в 29-ата минута на срещата. Tогава той забоде топката в мрежата на Дейвид Стокдейл с отлично изпълнен пряк свободен удар. Малко преди почивката пък Ки Сун-Йон удвои техния аванс след заучено изпълнение на фаул и рикошет в тялото на Филип Сендерос, направил безпомощен стража на Фулъм.

Фулъм успя да намали изоставането си срещу Съндърланд още в началото на второто полувреме от двубоя. Стийв Сийдуел отбеляза почетното попадение за "котиджърс" до момента, засичайки с глава центриране на Деймиън Дъф от корнер.

В 69-ата минута Ки Сун-Йон направи невероятна солова акция, за да изведе Адам Джонсън сам срещу вратаря и той с удар между краката на Стокдейл да опъне за трети път мрежата на домакините.

В 85-ата минута Сендерос събори противников нападател в наказателното си поле, а реферът посочи бялата точка. Адам Джонсън бе непоколебим и записа своя трети гол в срещата - 1:4.

С успеха Съндърланд се отлепи от последното място и събра 17 точки. Фулъм е само с 2 точки по-напред на 19-о място.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
11.01.14
14:45 ч.
Хъл Сити - Челси 0:2
0:1 Еден Азар (56), 0:2 Фернандо Торес (86)
11.01.14
17:00 ч.
Кардиф - Уест Хям 0:2
0:1 Мат Джарвис (42), 0:2 Марк Нобъл (90+3)
Фулъм - Съндърланд 1:4
0:1 Адам Джонсън (29), 0:2 Ки Сун-Йон (42), 1:2 Стив Сидуел (52), 1:3 Адам Джонсън (69), 1:4 Адам Джонсън (85-дузпа)
Тотнъм - Кристъл Палас 2:0
2:0 Кристиан Ериксен (50), 2:0 Джърмейн Дефо (72)
11.01.14
19:30 ч.
Манчестър Юнайтед - Суонзи (Диема)
Баланс: 21 мача, 10 победи за Манчестър Юнайтед, 5 равенства, 6 победи за Суонзи
12.01.14
16:05 ч.
Нюкасъл - Манчестър Сити (Нова спорт)
Баланс: 155 мача, 64 победи за Нюкасъл, 35 равенства, 56 победи за Манчестър Сити