Нюкасъл продължава да преследва лидерите в класирането и в мач от 17 кръг на Висшата лига се наложи с 3:0 като гост на Кристъл Палас. По този начин “черно-белите” са само на точка от петия Евертън и на шест точки от лидера Ливърпул.

Йоан Кабай даде аванс на “свраките” в 25-ата минута, а шест минути преди почивката Дани Габидон си вкара автогол, засичайки в собствената си врата центриране на Матийо Дебюши.

Нюкасъл стигна до класическия успех малко преди края, когато Хатем бен Арфа се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Джонатан Пар срещу Шола Амеоби.

Гол на Матей Видра четири минути преди края донесе на Уест Бромич равенството 1:1 като домакин на Хъл Сити. Това беше първи мач на временния мениджър Кийт Даунинг начело на “дроздовете”.

Играещият под наем от Тотнъм Джейк Ливърмор даде аванс на “тигрите” в 28-ата минута с хладнокръвно завършване на контраатака.

Уест Бромич стигна до първата си точка за последните пет мача с гола на Видра в 86-ата минута. Това беше първо попадение за чешкия нападател след трансфера му от Удинезе под наем.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
21.12.13
14:45 ч.
Ливърпул - Кардиф 3:1
1:0 Луис Суарес (25), 2:0 Рахийм Стърлинг (42), 3:0 Луис Суарес (45), 3:1 Джордан Муч (58)
21.12.13
17:00 ч.
Кристъл Палас - Нюкасъл 0:3
0:1 Йоан Гуфран (26), 0:2 Дани Габидон (39), 0:3 Хатем бен Арфа (86-дузпа)
21.12.13
17:00 ч.
Фулъм - Манчестър Сити 2:4
0:1 Яя Туре (23), 0:2 Венсан Компани (43), 1:2 Киърън Ричардсън (50), 2:2 Венсан Компани (69-автогол), 2:3 Хесус Навас (78), 2:4 Джеймс Милнър (83)
21.12.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:1
1:0 Дани Уелбек (26), 2:0 Аднан Янузай (36), 3:0 Ашли Йънг (72), 3:1 Карлтън Коул (81)