Шампионът Манчестър Юнайтед продължи победната си серия, надделявайки с 3:1 срещу Уест Хям в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Успехът е четвърти пореден за "червените дяволи" във всички надпревари.

Избраниците на Дейвид Мойс нямаха проблем в домакинството си на "чуковете" и очаквано спечелиха трите точки. Така Юнайтед скочи на 7-ото място с 28 в актива си, докато Уест Хям е на 17-ата позиция с 14 точки.

Головете за успеха на "червените дяволи" реализираха Даниел Уелбек в 26-ата минута, Аднан Янузай в 36-ата и Ашли Йънг в 72-ата. Почетното попадение за гостите от Лондон вкара Карлтън Коул в 81-ата.

Уейн Рууни и компания доминираха през по-голямата част от днешния двубой, като на почивката си осигуриха комфортен аванс от 2:0.

В 26-ата минута Рууни напредна към вратата на "чуковете", видя, че Уелбек се включва отляво и му пусна хубав пас, който тъмнокожият нападател превърна в гол - 1:0.

Десет минути по-късно публиката на Театъра на мечтите имаше нов повод за радост – авторът на първото попадение пусна прецизен пас към младата звезда Аднан Янузай, който бе навлязъл в наказателното поле и с лекота реализира за 2:0.

В началото на втората част Янузай напредна и центрира към далечната греда, където Антонио Валенсия отправи удар, който бе отразен от защитник на гостите. При последвалия корнер Джони Еванс засече с глава центрираната топка, а бранител на Уест Хям я изчисти от голлинията.

Последваха силни минути за "чуковете", но до гол във вратата на домакините не се стигна. При едно центриране от корнер Джеймс Колинс засече с глава и Рууни трябваше да чисти пред голлинията. В 67-ата минута пък Хавиер Ернандес вкара за домакините, но попадението беше отменено заради засада. В 72-ата минута обаче резултатът все пак стана 3:0 след като Валенсия напредна по крилото и върна за Рууни, който продължи към Ашли Йънг, а той с точен изстрел се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от испанеца Адриан.

Последва отпускане в редиците на "червените дяволи", което позволи на Уест Хям да стигне до почетно попадение. Вкара го Карлтън Коул в 81-ата минута. Тогава Модибо Маига изведе отлично тарана сам срещу Де Хеа и Коул не сгреши за 3:1, вкарвайки първия гол за "чуковете" на "Олд Трафорд" от 6 години насам.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
21.12.13
14:45 ч.
Ливърпул - Кардиф 3:1
1:0 Луис Суарес (25), 2:0 Рахийм Стърлинг (42), 3:0 Луис Суарес (45), 3:1 Джордан Муч (58)
21.12.13
17:00 ч.
Кристъл Палас - Нюкасъл 0:3
0:1 Йоан Гуфран (26), 0:2 Дани Габидон (39), 0:3 Хатем бен Арфа (86-дузпа)
21.12.13
17:00 ч.
Фулъм - Манчестър Сити 2:4
0:1 Яя Туре (23), 0:2 Венсан Компани (43), 1:2 Киърън Ричардсън (50), 2:2 Венсан Компани (69-автогол), 2:3 Хесус Навас (78), 2:4 Джеймс Милнър (83)
21.12.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:1
1:0 Дани Уелбек (26), 2:0 Аднан Янузай (36), 3:0 Ашли Йънг (72), 3:1 Карлтън Коул (81)