Наполи удари Интер с 4:2 в дербито от 16-ия кръг на Серия “А”. След успеха домакините вече имат 35 точки и продължават да преследват лидерите Рома (37) и Ювентус (43).

Аржентинецът Гонсало Игуаин откри още в 9-ата минута, но сънародникът му от “нерадзурите” Естебан Камбиасо изравни в 35-ата. Белгиецът Дрийз Мертенс (39) се разписа за 2:1 след асистенция на Джемайли, а швейцарският халф направи преднината на Наполи комфортна секунди по-късно – 3:1. Гостите отвърнаха бързо на удара и японецът Нагатомо намали малко преди почивката. "Нерадзурите" обаче останаха с човек по-малко на терена, след като Рики Алварес получи втори жълт картон в 71-ата минута. Испанецът Хосе Кайехон реши всичко с гола си в 81-ата минута и фиксира крайното 4:2. В добавеното време Горан Пандев пропусна и дузпа за домакините.

Фиорентина – Болоня 3:0
1:0 Йосип Иличич (13), 2:0 Борха Валеро (29), 3:0 Джузепе Роси (64)
15.12.13
16:00 ч.
Дженоа – Аталанта 1:1
1:0 Андреа Бартолачи (72), 1:1 Джузепе Де Лука (90)
15.12.13
16:00 ч.
Лацио – Ливорно 2:0
1:0 Мирослав Клозе (19), 2:0 Мирослав Клозе (26)
15.12.13
16:00 ч.
Парма – Каляри 0:0
15.12.13
16:00 ч.
Удинезе – Торино 0:2
0:1 Александър Фарнеруд (48), 0:2 Чиро Имобиле (85)
15.12.13
19:30 ч.
Ювентус – Сасуоло 4:0
1:0 Карлос Тевес (15), 2:0 Федерико Пелусо (28), 3:0 Карлос Тевес (45), 4:0 Карлос Тевес (68)
15.12.13
21:45 ч.
Наполи – Интер 4:2
1:0 Гонсало Игуаин (9), 1:1 Естебан Камбиасо (35), 2:1 Дрийз Мертенс (39), 3:1 Блерим Джемайли (41), 3:2 Юто Нагатомо (45+2), 4:2 Хосе Кайехон (81)