Германският нападател на Лацио Мирослав Клозе се завърна в титулярния състав и с два гола донесе успеха с 2:0 над Ливорно в среща от 16-ия кръг на калчото.

Владимир Петкович заложи на Клозе от първата минута, след като нападателят се възстанови от контузия. Немският голаджия пък се отблагодари по най-добрия начин. В 19-ата и в 26-ата минути Клозе заби две идентични попадения, при които излизаше сам срещу вратаря Франческо Барди.

Гостите пропуснаха прекрасна възможност чрез Паулиньо в 33-ата минута, когато нападателят се оказа очи в очи с Федерико Маркети, но не уцели рамката.

Успехът е първи за "орлите" след шест мача "суша", като благодарение на него те се изкачиха до осма позиция. След деветата си загуба пък Ливорно остава под чертата.