Ювентус разби Сасуоло с 4:0 в мач от 16-ия кръг в Серия "А". В герой на вечерта се превърна Карлос Тевес, който наниза впечатляващ хеттрик и направи асистенция.

С този успех Старата госпожа до известна степен се опита да измие срама след загубата от Галатасарай през седмицата и отпадането от Шампионската лига. Любопитно е, че новакът в италианския елит нямаше загуба в последните си четири гостувания. Сега обаче те нямаха никакъв шанс срещу развихрилите се домакини.

След четвърт час игра стражът на гостите Джанлука Пеголо изби шут на Видал, но съобразителният Тевес засече отбитата топка в мрежата и откри резултата - 1:0. В 28-ата минута Федерико Пелусо засече с глава центриране на аржентинеца и удвои с първото си попадение за Юве. Секунди преди почивката Тевес се разписа за 3:0, а в 68-ата минута оформи своя хеттрик.

Фиорентина – Болоня 3:0
1:0 Йосип Иличич (13), 2:0 Борха Валеро (29), 3:0 Джузепе Роси (64)
15.12.13
16:00 ч.
Дженоа – Аталанта 1:1
1:0 Андреа Бартолачи (72), 1:1 Джузепе Де Лука (90)
15.12.13
16:00 ч.
Лацио – Ливорно 2:0
1:0 Мирослав Клозе (19), 2:0 Мирослав Клозе (26)
15.12.13
16:00 ч.
Парма – Каляри 0:0
15.12.13
16:00 ч.
Удинезе – Торино 0:2
0:1 Александър Фарнеруд (48), 0:2 Чиро Имобиле (85)
15.12.13
19:30 ч.
Ювентус – Сасуоло 4:0
1:0 Карлос Тевес (15), 2:0 Федерико Пелусо (28), 3:0 Карлос Тевес (45), 4:0 Карлос Тевес (68)