Локомотив (Пловдив) постигна очаквана домакинска победа над предпоследния в класирането Нефтохимик в двубой от 19-ия кръг на "А" група, игран на "Лаута". "Смърфовете" се наложиха с 2:0 срещу гостите от Бургас след 2 гола на Мартин Камбуров, който вече е едноличен лидер в листата при реализаторите с общо 12 попадения от началото на първенството.

С прибавените 3 точки Локо (Пд) събра 34 и се изкачи на 4-ото място, само на точка от третия ЦСКА, който днес разби Локо (Сф) с 5:0.

В началото на двубоя срещу Нефтохимик избраниците на Александър Станков пропуснаха няколко добри положения за гол, като най-близо до откриването на резултата бе Йордан Тодоров. Все пак логичното се случи в 35-ата минута, когато Мартин Камбуров реализира за 1:0. Капитанът Здравко Лазаров центрира от корнер, пред Петър Денчев Аймен Белаид отклони топката, която стигна до Камбуров на далечната греда, след което опитният нападател стреля от малък ъгъл, реализирайки под напречната греда.

До почивката "смърфовете" имаха още няколко положения, но не успяха да удвоят преднината си.

В началото на втората част "шейховете" пропуснаха отлична възможност за изравняване. Йордан Господинов направи груба грешка, подарявайки топката на Петър Димитров, но нападателят на гостите не се възползва и отблизо стреля право в тялото на падналия на земята страж.

В 64-ата минута Камбуров удвои преднината на Локо (Пд). Голмайсторът бе изпуснат от отбраната на гостите, която спря да играе, считайки, че ще бъде маркирана засада, и от точката за изпълнение на дузпа Камбуров удвои преднината на домакините - 2:0.

Нефтохимик остава на предпоследното 13-о място с актив от 12 точки, след като днес записа 13-ата си загуба от началото на първенството.

Мачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - НЕФТОХИМИК 2:0
1:0 Мартин Камбуров (35), 2:0 Мартин Камбуров (64)

ЛОКО (Пд):
12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 33.Алексадър Тунчев, 6.Пламен Крачунов (46-91.Крис Гади), 87.Диего Фераресо, 22.Аласан Н`Дайе, 75.Аймен Белаид, 28.Стелиос Илиадис (62-5.Константинос Казнаферис), 20.Тижани Белаид (82-9.Дани Кики), 77.Здравко Лазаров (к), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 5.Константинос Казнаферис, 18.Асен Георгиев, 89.Станислав Маламов, 91.Крис Гади, 9.Дани Кики
Треньор: Александър Станков

НЕФТОХИМИК: 12.Петър Денчев, 20.Юри Иванов, 27.Мартин Сечков, 74.Петър Патев, 81.Ивелин Янев (38-4.Диян Лефтеров), 21.Коста Янев (к) (79-10.Галин Димов), 22.Цветомир Цонков, 8.Стамен Ангелов, 77.Емануил Манев (59-11.Живко Петков), 88.Петър Димитров, 18.Деян Христов
Резерви: 86.Пламен Колев, 32.Любомир Божинов, 4.Диян Лефтеров, 19.Михаел Орачев, 99.Ев. Димитров, 10.Галин Димов, 11.Живко Петков
Треньор: Атанас Атанасов