ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Локомотив (Пд) победи Нефтохимик с 3:1 като гост в първи мач от 6-ия кръг на “А” група. С успеха “смърфовете” се изравниха по точки с градския съперник “Ботев” във временното класиране.

Преди първия съдийски сигнал се състоя приятна церемония.Вратарят на Локомотив Йордан Господинов получи специален подарък от феновете на Нефтохимик. Преди години Данчо направи силни сезона в бургаския тим.

Домакините започнаха по-агресивно и опасните положения пред вратата на “смърфовете” се заредиха. В 4-ата минута новото попълнение на бургазлии Кевин Кулибали би с глава пред опразнената врата, но неточно. В 12-ата хубава атака отляво за Нефтохимик завърши с шут на Живко Петков към долния ъгъл на вратата, но Господинов изби топката. Страстите се разгорещиха в 14-ата минута, когато в рамките на секунди Камбуров се счепка с Йошев, а Данчо Тодоров изрита грубо Манев. Двамата пловдивчани получиха жълти картони, а нападателят налетя на съдията Таско Тасков. Реферът даже отнесе няколко хамалски псувни от бесния Камбуров, но се направи, че не ги е чул.

В 18-ата минута домакините поведоха. Кулибали центрира от дясното крило и намери оставения абсолютно сам на точката на дузпата Петков. Нападателят с глава прониза Господинов - 1:0! В 33-ата минута равенството беше възстановено след страхотен гол на Диего. Бразилецът стреля от около 25 метра и буквално разстреля безпомощния Караманов за 1:1. Секунди преди почивката Тодоров се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада на домакините, излезе сам срещу Караманов и с шут по диагонала го преодоля за 1:2! Буквално още при ответната атака Петков надбяга защитата в черно-бяло и се опита технично да прехвърли Господинов от границата на наказателното поле. Стражът с мъка изби над гредата в корнер.

Срещата беше помрачена от изключително грозни сцени. Фенове на двата отбора се сбиха минути преди началото на второто полувреме. Трибуните на стадион “Лазур” в Бургас за нула време заприличаха на бойно поле. Разменяха се шутове, яки тупаници, а окървавените глави бяха десетки. Полетяха много седалки, камъни и други предмети. Докато се намеси охраната, мелето продължи доста дълго.

Футболистите на "шейховете" и "смърфовете" моментално спряха загрявката си, шокирани от гледката. След много усилия полицията помогна мелето по трибуните да бъде спряно.

През второто полувреме преобладаваха нервите и прибързаността в действията на двата тима. Най-чистото положение за домакините стана в 65-ата минута, когато Чипев след отлично изпълнение от пряк свободен удар ратресе напречната греда над Господинов. Драмата настъпи в добавеното време на мача. Ветеранът Лазаров направи невероятен пропуск, след като на пет от голлията изкара топката в облаците. Секунди по-късно домакините пропуснаха да изравнят след меле пред Господинов. В ответната атака Електричката се реваншира за пропуска си и от почти същото положение засече пас тдясно на Тодоров и фиксира крайното 1:3!

Мачът по минути - ТУК

Нефтохимик - Локомотив (Пд) 1:3
1:0 Живко Петков (18), 1:1 Диего (33), 1:2 Йордан Тодоров (43), 1:3 Здравко Лазаров (90+5)

НЕФТОХИМИК: 86.Евгени Краманов, 22. Кевин Кулибали (46 - 7. Христо Лемперов), 3.Ангел Йошев, 81.Ивелин Янев, 69.Георги Хашев, 77. Емануил Манев, 21.Коста Янев, 25.Николай Чипев, 27.Георги Вълчев (64 - 18. Деян Христов), 11.Живко Петков (79 - 19.Михаел Орачев), 88.Петър Димитров
Резерви: 12.Пламен Колев, 20.Юри Иванов, 32.Любомир Божинов, 18.Деян Христов, А.Димитров, Калоянов
Треньор: Валерий Дамянов

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов,7.Йордан Тодоров, 33.Александър Тунчев, 6.Пламен Крачунов, 87.Диего Фераресо, 3.Валери Георгиев, 22.Аласан Н`Дайе, 53. Паулиньо (66 - 88. Георги Стефанов), 11.Мартин Камбуров, 50.Габриел до Кармо (82 - 9. Дани Кики), 21.Станко Йовчев (62 - 77. Здравко Лазаров)
Резерви: Стойчев, Куанг, А.Георгиев, Марков, Лазаров
Треньор: Александър Станков