ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Лудогорец победи Локомотив (Пд) с 1:0 в мач от 5-ия кръг на “А” група. Единственото попадение заби бразилецът Мишел Платини секунди преди почивката. На трибуните в “Лаута” беше старши треньорът на Базел Мурат Якин. Както е известно, швейцарският тим е съперник на “зелените” в плейофите на Шампионската лига.

Сблъсъкът между пловдивчани и шампионите не беше особено интересен. Лудогорец имаше териториално превъзходство, но нападетелите направиха невероятни пропуски. В 22-ата минута Ешпиньо опита далечен шут, но не уцели вратата. В 34-ата минута Валери Георгиев би силно отдалеч, вратарят Стоянов не рискува и боксира топката. Малко преди почивката дойде и фаталният за домакините момент. Шоко проби отдясно и центрира остро пред вратата на Локомотив. Там най-съобразителен се оказа Марселиньо, който с плонж оклони топката в мрежата - 0:1!

Веднага след почивката гостите профукаха чисто положение. Абало подаде с пета към Кайсара, който центрира в наказателното поле на Локомотив. Платини отблизо на празна врата пропусна да вкара втория си гол в мача. После Тунчев също направи невероятен пропуск в 58-ата минута. В пеналта пред Стоянов настъпи невероятно меле, а топката попадна у бившия национал. Тунчев обаче изпрати топката в облаците. Защитникът малко по-късно отново би с глава в аут. Това беше и последният шанс на Локомотив да се добере поне до точка. Дебют за Лудогорец записа Мисиджан. Най-скъпото попълнение в историята на разградския клуб се започни само с един невероятен пропуск. Нападателят излезе сам срещу Господинов и би в тялото на вратаря.

Мачът по минути -
ТУК

Локомотив (Пд) - Лудогорец 0:1
0:1 Мишел Платини (45)
ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов,7.Йордан Тодоров, 33.Александър Тунчев, 6.Пламен Крачунов, 87.Диего Фераресо, 3.Валери Георгиев (84 - 99.Атанасов), 22.Аласан Н`Дайе, 27.Александър Якимов (46 - 53 - Паулиньо), 11.Мартин Камбуров, 50.Габриел До Кармо (84 - 88.Стефанов), 77.Здравко Лазаров
Треньор: Александър Станков

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 5.Александър Барт, 20.Шоко, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински, 10.Себастиан Ернандес (64 - 84. Марселиньо), 17.Даниел Абало (89 - 4.Мантула), 7.Михаил Александров (59 - 93. Месиджан), 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев