Шампионът Ювентус срази у дома Наполи с класическото 3:0 в среща от 12-ия кръг на италианската Серия „А” и еднолично излезе на второ място във временното класиране.

„Бианконерите” поведоха още във 2-ата минута, когато Карлос Тевес асистира на Фернандо Йоренте и намиращият се в засада испанец се разписа за 1:0. До края на полувремето гостите от Неапол имаха своите шансове също да се разпишат и да изравнят резултата, но не успяха да преодолеят перфектния в тази среща Джанлуиджи Буфон.

След почивката възпитаниците на Рафаел Бенитес опитаха всичко по силите си да стигнат до изравнителен гол, но вместо да вкарат такъв, те получиха нови два във вратата си. В 74-ата минута Андреа Пирло покачи на 2:0, а шест минути по-късно французинът Пол Погба получи пас от Артуро Видал и със страхотен изстрел от дъгата пред наказателното поле оформи крайното 3:0.

В 83-ата минута „Старата госпожа” остана с човек по-малко на терена, след като Огбона си изкара втори жълт картон. Опитите на гостите да отбележат почетно попадение в края останаха безуспешни. Най-близо до гола те бяха в добавеното време, когато обаче Буфон спаси опасни удари на Фернандес и Инсиние.

След успеха си Ювентус събра 31 точки и излезе на второ място във временното класиране, изоставайки само на точка от лидера Рома. Наполи вече е трети със своите 28 пункта.