Интер победи Ливорно с 2:0 в мач от 12 кръг на Серия “А”. Това беше последната среща, в която президент на клуба се водеше Масимо Морати. През следващата седмица новият собственик Ерик Тохир трябва да подпише последните документи за прехвърлянето на собствеността.

Феновете на “нерадзурите” опънаха голям плакат с обръщение към Морати, който беше начело на клуба в продължение на 18 години: “Най-големите радости и най-срамните загуби. 18 години обвити в 12 въпроса. Често Ви атакувахме, но никога не ви изоставихме. Въпреки всичко имаме нещо общо – несъмнената любов към Интер. Понякога е разрушаващо за самия теб да си фен. Сега чакаме с любопитство. Президенте, благодарим ти, ти го заслужаваш. Ще те обичаме до края.”

Интер откри резултата в 30-ата минута, когато Джонатан центрира по земя отляво, а 21-годишният вратар Франческо Барди се намеси много нелепо и прати топката в собствената си врата. Осем минути преди края стадионът избухна в аплодисменти. В игра се появи 40-годишната легенда Хавиер Санети, който се завърна след лечение на контузия, продължило шест месеца и половина. В 87-ата минута “нерадзурите” останаха с човек по-малко. Джонатан беше изнесен на носилка, а треньорът Валтер Мацари беше направил вече трите си смени. В добавеното време Санети започна атака, подаде на Матео Ковачич, който подаде на Юто Нагатомо и японецът от въздуха вкара втория гол в мача.