Изпадналият в криза гранд Милан продължава да разочарова с изявите си, след като завърши 0:0 при визитата си на последния Киево в среща от 12-ия кръг на италианската Серия „А”. Съперниците завършиха мача с по 10 футболисти, след като първо Рикардо Монтоливо от гостите бе изгонен в 83-ата минута с втори жълт картон и съответно червен, а в 91-ата минута Серджо Пелисиер също напусна с директен червен картон. През първото полувреме най-чистото положение за гол създадоха домакините, след като в 17-ата минута удар на Марсело Естигарибия срещна гредата. След почивката гостите бяха по-активни, но те не успяха да огорчат вратаря Кристиян Пуджони и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал. След равенството „летящите магаренца” остават последни с 6 точки, докато „росонерите” са 10-и с 13 пункта.

Носителят на Купата на Италия Лацио също се издъни, завършвайки 1:1 при визитата си на Парма. „Римските орли” поведоха с гол на Балде Диао Кейта в 50-ата минута, но след поредица от пропуски на Антонио Касано, Алеандро Рози и Никола Сансоне в 64-ата минута централният защитник Алесандро Лукарели надскочи всички на първата греда след корнер и заби топката в мрежата за 1:1. В 86-ата минута пък Алеандро Роси от домакините получи червен картон за протест. След ремито "дуковете" са на 12-о място с 13 точки. Лацио е на осма позиция с 16 пункта.

Аталанта надви у дома драматично Болоня с 2:1. Домакините от Бергамо поведоха в 74-ата минута с гол на Давиде Бривио, но само три минути по-късно Роландо Бианки изравни за 1:1. В 93-ата минута хърватинът Марко Лавая донесе победата на Аталанта, който е на девето място с 16 точки. Болоня заема 16-а позиция с 10 пункта.

Каляри също записа домакинска победа с 2:1 над Торино. В 43-ата минута Даниеле Конти даде преднина на домакините от Сардиния, но в 52-ата минута Чиро Имобиле изравни за 1:1. Малко преди края в 88-ата минута отново Даниеле Конти бе точен за крайното 2:1. Така Каляри е на 13-о място с 13 точки, докато Торино заема 14-а позиция с 12 пункта.