Локомотив (Горна Оряховица) вкара 8 гола във втори пореден мач, като след успеха с 8:2 в Трявна, вчера "железничарите" победиха у дома с 8:1 в областно дерби ОФК Павликени.

Хеттрик в срещата от 11-ия кръг на Северозападната "В" група вкараха нападателите Тихомир Кънев и Любомир Генчев. По едно попадение добавиха племенникът на Красимир Балъков - Антоний Балъков, както и другият син на героя от САЩ`94 Бончо Генчев - Явор.

Началото на голеадата даде Любо Генчев в 5-ата минута, но в 17-ата Иванов изравни. Веднага след това Кънев вкара за 2:1, а до почивката Антоний Балъков и още на два пъти Любо Генчев доведоха нещата до изразителното 5:1 за Локо (ГО).

В 69-ата минута Тихомир Кънев наниза шестото попадение, а отново той девет минути преди края оформи също хеттрик. За крайното 8:1 се разписа Явор Генчев в 84-ата минута.

След изразителните победи в последните два кръга "железничарите" вече са с най-резултатното нападение в Северозападната "В" група. До момента Локо (ГО) е вкарал 41 гола, средно по 3,72 на мач.

Тимът е на 3-ото място с 24 точки, на 1 зад "Ботев" (Луковит) и на 4 от лидера Локомотив (Мездра). Павликени пък е на 14-ата позиция с едва 4 точки в актива си.

Северозападна "В" група - 11 кръг

Видима-Раковски (Севлиево) – Етър (Велико Търново) 0:2
0:1 Ивайло Тодоров (45), 0:2 Димитър Байдаков (68)

Гигант (Белене) – Бдин (Видин) 3:0
1:0 Върбанов (8), 2:0 Кирилов (11), 3:0 Борисов (83)

Спартак (Плевен) – Ком (Берковица) 2:0
1:0 Любомир Тодоров (11), 2:0 Миленов (87)

"Левски" (Левски) – Янтра (Габрово) 2:1

Локомотив (Горна Оряховица) - Павликени 8:1
1:0 Любомир Генчев (5), 1:1 Иванов (17), 2:1 Тихомир Кънев (19), 3:1 Любомир Генчев (23), 4:1 Антоний Балъков (26), 5:1 Любомир Генчев (42), 7:1 Тихомир Кънев (69, 81), 8:1 Явор Генчев (84)

Ситомир (Никопол) – "Ботев" (Козлодуй) 0:0

Локомотив (Мездра) – Трявна
- не е игран, тъй като гостите не се явяват заради повреда в автобуса на път за Мездра.