Фулъм буквално разби Кристъл Палас с 4:1 на “Селхърст Парк” в последен мач от 8-ия кръг на Висшата лига.
Димитър Бербатов излезе титуляр за гостите и си партнираше в предни позиции с Брайън Руис и Дарън Бент. Българският нападател беше един от най-добрите на терена и се отличи с един гол и няколко перфектни отигравания.

Още в 7-ата минута домакините поведоха в резултата с гол на Ейдриан Мариапа, който се възползва от грешка в отбраната на "котиджърс" и наказа Мартен Стекеленбург - 1:0.

В 19-ата минута гостите изравниха със страхотно попадение на Пайтим Касами. Съотборникът на Бербо отбеляза по перфектен начин отдалеч, след като овладя топката на гърди и отправи същински снаряд по диагонал, пронизвайки Джуниан Сперони - 1:1.

Още до почивката Фулъм стигна до пълния обрат. В 45-ата минута точен за 1:2 беше Стив Сидуел. Избраниците на Мартин Йол изпълниха пряк свободен удар, топката се отби в стената, след което Сидуел от движение я изпрати неспасяемо в мрежата - 1:2.

В 50-ата минута Бербатов попадна в прегръдките на съотборниците си, след като елегантно отклони с глава центрираната от корнер топка и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Сперони – 1:3. Това беше първи гол за българина от началото на сезона в първенството. Той има само едно попадение за Купата на лигата. Това се случи на 24 септември при успеха над Евертън с 2:1.

Положението на домакините стана още по-тежко в 55-ата минута, когато Филип Сендерос засече от въздуха центриране и с ножичен удар прати топката между краката на безпомощния страж и оттам зад голлинията за 1:4.

Фулъм напусна опасната зона в класирането. Тимът на Мартин Йол вече има 10 точки и се изкачи на 13-о място.
“Орлите” пък продължават да затъват. Новакът загуби пет от последните си шест мача с противника. Те се намират в кошмарна поредица от пет поражения в елита.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ФУЛЪМ 1:4

1:0 Ейдриан Мариапа (7), 1:1 Пайтим Касами (19), 1:2 Стив Сидуел (45), 1:3 Димитър Бербатов (50), 1:4 Филип Сендерос (55)

Кристъл Палас: Сперони, Уорд, Мариапа, Дилейни, Мокси, Кампаня (46-Томас), Йединак, О`Кийф, Пънчън (56-Чамак), Гейл (69-Филипс), Боласие
Резерви: Прайс, Габидон, Дикгакой
Мениджър: Йън Холоуей

Фулъм: Стекеленбург, Ритер, Сендерос, Хангеланд (46-Аморебиета), Ричардсън, Паркър, Сидуел, Касами, Руис, Бербатов, Бент (77-Дъф)

Нюкасъл – Ливърпул 2:2
1:0 Йоан Кабай (23), 1:1 Стивън Джерард (42-дузпа), 2:1 Пол Дъмет (57), 2:2 Даниел Стъридж (72)
19.10.13
17:00 ч.
Челси – Кардиф 4:1
0:1 Джордан Муч (10), 1:1 Еден Азар (33), 2:1 Самуел Ето'о (66), 3:1 Оскар (78), 4:1 Еден Азар (82)
19.10.13
17:00 ч.
Евертън – Хъл Сити 2:1
1:0 Кевин Миралас (8), 1:1 Яник Сагбо (30), 2:1 Стивън Пиенаар (57)
19.10.13
17:00 ч.
Арсенал – Норич 4:1
1:0 Джак Уилшър (18), 2:0 Месут Йозил (58), 2:1 Джонатан Хоусън (70), 3:1 Аарън Рамзи (83), 4:1 Месут Йозил (88)
19.10.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Саутхемптън 1:1
1:0 Робин ван Перси (26), 1:1 Деян Ловрен (89)
19.10.13
17:00 ч.
Суонзи – Съндърланд 4:0
1:0 Фил Бардсли (57-авт.), 2:0 Джонатан де Гузман (58), 3:0 Вилфред Бони (64-дузпа), 4:0 Чико (80)
19.10.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
19.10.13
19:30 ч.
Уест Хям – Манчестър Сити 1:3
0:1 Серхио Агуеро (16), 0:2 Серхио Агуеро (51), 1:2 Рикардо Ваш Те (58), 1:3 Давид Силва (80)
20.10.13
18:00 ч.
Астън Вила – Тотнъм 0:2
0:1 Андрос Таунсенд (31), 0:2 Роберто Солдадо (69)
21.10.13
22:00 ч.
Кристъл Палас – Фулъм 1:4
1:0 Адриан Мариапа (7), 1:1 Пайтим Касами (19), 1:2 Стив Сидуел (45), 1:3 Димитър Бербатов (50), 1:4 Филип Сендерос (55)