Нюкасъл и Ливърпул завършиха 2:2 в първа среща от 8-ия кръг на "А" група. За домакините точни бяха Кабай и Дъмет, а за мърсисайдци се разписаха Стивън Джерард и Стъридж. "Свраките" играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като в края на първата част Янга-Мбива събори Луис Суарес в наказателното поле и получи директен червен картон.

В 23-ата минута Кабай премина централната линия на терена, напредна още малко и изненада състезателите на съперника, отправяйки точен шут от далечна дистанция, откривайки резултата. Топката тупна точно пред вратаря Миноле, което всъщност бе и причината той да не успее да я отклони.

Пет минути преди почивката пък Янга-Мбива събори Луис Суарес в наказателното поле и реферът не се подвоуми, посочвайки бялата точка. Състезателят на домакините получи и директен червен картон за нарушението си. Зад топката застана Джерард, който не сгреши, връщайки тима си в срещата - 1:1. Това беше гол №100 за легендата във Висшата лига.

След почивката обаче Нюкасъл възстанови предимството си, след като в 57-ата минута юношата на "свраките" и национал на младежкия представителен състав на Уелс - Пол Дъметq разстреля Миноле за втори път, покачвайки резултата на 2:1.

Крайното 2:2 оформи Даниел Стъридж, бутнал топката в мрежата, след като бе изведен по чудесен начин от Луис Суарес на празна врата.

Секунди по-късно самият Суарес можеше да реши всичко в мача, но бомбеният му шут разтресе напречната греда.

Във временното класиране "червените" остават на второ място, като имат 17 точки в актива си. Нюкасъл се изкачи до 9-ата позиция.

Newcastle vs Liverpool 2:2 All Goals | OLEEH.COM by Oleeh-1

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
19.10.13
14:45 ч.
Нюкасъл – Ливърпул 2:2
1:0 Йоан Кабай (23), 1:1 Стивън Джерард (42-дузпа), 2:1 Пол Дъмет (57), 2:2 Даниел Стъридж (72)