Тотнъм записа първата си победа във Висшата лига от близо, след като в мач от 8 кръг се наложи с 2:0 като гост на Астън Вила. Последният успех на тима на Андре Вияш-Боаш беше на 22 септември – 2:0 срещу Кардиф.

Българският национал Александър Тонев започна като резерва, но в 79-ата минута се появи в игра на мястото на Гейбриъл Агбонлахор.

“Шпорите” откриха резултата в 31-ата минута, когато при центриране на Андрос Таунсенд топката премина край Роберто Солдадо и Люис Холтби, както и покрай вратаря Брад Гузан, за да влезе във вратата.

До почивката стражът на домакините отрази удари на Таунсенд и Паулиньо и попречи на Тотъм да удвои аванса си. През втората част появата в игра на Кристиан Бентеке съживи играта на Астън Вила, но гостите стигнаха до нов гол чрез Роберто Солдадо в 69-ата минута.

Успехът изкачи Тотнъм на пето място в класирането с 16 точки, колкото има и четвъртият Манчестър Сити. Лидер е Арсенал с 19 точки, две повече от Челси и Ливърпул. Астън Вила е 13-и с 10 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
19.10.13
14:45 ч.
Нюкасъл – Ливърпул 2:2
1:0 Йоан Кабай (23), 1:1 Стивън Джерард (42-дузпа), 2:1 Пол Дъмет (57), 2:2 Даниел Стъридж (72)
19.10.13
17:00 ч.
Челси – Кардиф 4:1
0:1 Джордан Муч (10), 1:1 Еден Азар (33), 2:1 Самуел Ето'о (66), 3:1 Оскар (78), 4:1 Еден Азар (82)
19.10.13
17:00 ч.
Евертън – Хъл Сити 2:1
1:0 Кевин Миралас (8), 1:1 Яник Сагбо (30), 2:1 Стивън Пиенаар (57)
19.10.13
17:00 ч.
Арсенал – Норич 4:1
1:0 Джак Уилшър (18), 2:0 Месут Йозил (58), 2:1 Джонатан Хоусън (70), 3:1 Аарън Рамзи (83), 4:1 Месут Йозил (88)
19.10.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Саутхемптън 1:1
1:0 Робин ван Перси (26), 1:1 Деян Ловрен (89)
19.10.13
17:00 ч.
Суонзи – Съндърланд 4:0
1:0 Фил Бардсли (57-авт.), 2:0 Джонатан де Гузман (58), 3:0 Вилфред Бони (64-дузпа), 4:0 Чико (80)
19.10.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
19.10.13
19:30 ч.
Уест Хям – Манчестър Сити 1:3
0:1 Серхио Агуеро (16), 0:2 Серхио Агуеро (51), 1:2 Рикардо Ваш Те (58), 1:3 Давид Силва (80)