Евертън победи Нюкасъл с 3:2 в последен мач от 6-ия кръг на Висшата лига. “Карамелите” с този успех се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 12 точки и изпревариха Челси. Лидер е Арсенал с 15 т., пред Ливърпул и Тотнъм с по 13. Мачът на “Гудисън парк” започна с отличен старт на домакините, които поведоха още в 5-ата минута с гол на Ромелу Лукаку, който засече подаване на Миралас.

После пък белгийският таран асистира на Рос Баркли за 2:0 в 25-ата минута, а неудържимият тази вечер Лукаку (37) затвърди отличното си представяне с втория си гол в срещата за 3:0. “Карамелите” се успокоиха от комфортния си аванс и след почивката играта беше равностойна. Французинът Кабайе се появи на терена като резерва за гостите веднага след паузата и малко по-късно простреля стража на домакините Тим Хауърд за 3:1. До края остана време и за друг национал на “петлите” - Лоик Реми (89), да се разпише, фиксирайки крайното 3:2 за Евертън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
28.09.13
14:45 ч.
Тотнъм – Челси 1:1
1:0 Гилфи Сигурдсон (19), 1:1 Джон Тери (65)
28.09.13
17:00 ч.
Фулъм – Кардиф 1:2
0:1 Стивън Коулкър (12), 1:1 Брайън Руис (45), 1:2 Джордън Мъч (90+2)
28.09.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Кристън Палас 2:0
1:0 Пабло Освалдо (48), 2:0 Рики Ламбърт (49)
28.09.13
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити 3:2
0:1 Яя Туре (46), 1:1 Карим Ел Ахмади (51), 1:2 Един Джеко (56), 2:2 Леандро Бакуна (73), 3:2 Андреас Вайман (75)
28.09.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 1:2
0:1 Морган Амалфитано (54), 1:1 Уейн Рууни (57), 1:2 Саидо Берахино (67)
Суонзи – Арсенал 1:2
0:1 Серж Гнабри (58), 0:2 Аарън Рамзи (62), 1:2 Бен Дейвис (82)
Съндърланд – Ливърпул 1:3
0:1 Даниел Стъридж (28), 0:2 Луис Суарес (36), 1:2 Емануеле Джакерини (52), 1:3 Луис Суарес (89)
30.09.13
22:00 ч.
Евертън – Нюкасъл 3:2
1:0 Ромелу Лукаку (5), 2:0 Рос Баркли (25), 3:0 Ромелу Лукаку (37), 3:1 Йоан Кабайе (51), 3:2 Лоик Реми (89)