Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед продължава неубедителното си представяне, като днес допусна сензационна загуба у дома с 1:2 от Уест Бромич.

И трите попадения в двубоя от 6-ия кръг на Висшата лига паднаха през второто полувреме. В 54-ата минута гостите откриха, след като Морган Амалфитано бе изведен сам срещу Де Хеа и копна топката над вратаря, пращайки я в мрежата му - 0:1.

Само три минути по-късно бе отсъден фаул за нарушение срещу влезлия на почивката за домакините Аднан Янужай. Звездата Уейн Рууни пое отговорността и реализира директно от прекия свободен удар за 1:1.

В 67-ата Саидо Бераино смълча невярващите фенове на Юнайтед, разстрелвайки Де Хеа от границата на наказателното поле за крайното 1:2.

Едва в добавеното време на двубоя избраниците на Дейвид Мойс успяха да осъществят по-сериозен натиск, но в крайна сметка не успяха да отбележат и записаха втора поредна и общо трета загуба в шампионата под ръководството на наследника на Сър Алекс Фъргюсън.

За днешния мач Мойс беше направил няколко промени в стартовата единайсеторка в желанието си да вземе втора поредна победа след успеха над Ливърпул с 1:0 за Купата на Лигата в средата на седмицата. На пейката беше възстановеният от травма Робин Ван Перси, който в 58-ата минута замени Хавиер Ернандес, но не успя да помогне за спечелването поне на точка и в крайна сметка Юнайтед записа изненадващата загуба. Това е едва втори успех за Уест Бромич над "червените дяволи" от 1978 година насам.

След издънката Юнайтед остава със 7 точки, далеч от върха във Висшата лига, докато "дроздовете" имат с 1 повече - 8 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
28.09.13
14:45 ч.
Тотнъм – Челси 1:1
1:0 Гилфи Сигурдсон (19), 1:1 Джон Тери (65)
28.09.13
17:00 ч.
Фулъм – Кардиф 1:2
0:1 Стивън Коулкър (12), 1:1 Брайън Руис (45), 1:2 Джордън Мъч (90+2)
28.09.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Кристън Палас 2:0
1:0 Пабло Освалдо (48), 2:0 Рики Ламбърт (49)
28.09.13
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити 3:2
1:0 Яя Туре (46), 1:1 Карим Ел Ахмади (51), 1:2 Един Джеко (56), 2:2 Леандро Бакуна (73), 3:2 Андреас Вайман (75)