Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм, но не успя да помогне на тима си в домакинството на Кардиф, загубено с 1:2.

Поражението за Митко и компания дойде след попадение на гостите във 2-ата минута на добавеното време. В герой за Кардиф се превърна  Джордън Мъч, който в 92-ата смълча трибуните на "Крейвън Котидж". Появилият се през втората част полузащитник донесе победата на своя тим с неспасяем удар над плонжа на Дейвид Стокдейл - 1:2.

През първите 45 минути Стивън Коулкър бе открил резултата за уелския тим с глава в 12-ата минута, а Брайън Руис възстанови равенството секунди преди почивката.

В днешната среща Бербатов се завърна сред титулярите в мач от Висшата лига, след като в предишния кръг не игра при загубата от Челси с 0:2. Българският нападател води атаката на „котиджърс“ срещу Кардиф заедно с привлечения под наем от Астън Вила Дарън Бент. Още преди почивката обаче Мартин Йол пусна на терена и Брайън Руис на мястото на Качаниклич с цел още повече да засили нападателната мощ. И донякъде успя, след като домакините създаваха доста положения, но така и не успяха да отбележат втори гол.

За сметка на това Фулъм във втори пореден домакински мач получи попадение в добавеното време. Както е известно, и срещу Уест Бромич на 14 септември "котиджърс" бяха наказани в 92-ата минута, когато изпуснаха трите точки и завършиха 1:1.

Сега обаче положението на Митко и компания е още по-неприятно.

След конфузната домакинска загуба Фулъм остава с едва 4 точки в актива си и е под чертата, заемайки 18-ото място. По-малко точки имат единствено Кристъл Палас (3) и Съндърланд (1).

Фулъм – Кардиф 1:2
0:1 Стивън Коулкър (12), 1:1 Брайън Руис (45), 1:2 Джордън Мъч (90+2)

Фулъм: Стокдейл, Хангеланд, Ричардсън, Рийтер, Аморебиета, Сидуел, Касами, Качаниклич (41-Руис), Паркър (7-Карагунис), Бербатов, Бент

Кардиф: Маршал, Тейлър, Коулкър, Търнър, Тиофил-Кетрин, Уитингам, Медел, Ким Бо Кун, Гунарсон, Кемпбъл, Одемвинги

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
28.09.13
14:45 ч.
Тотнъм – Челси 1:1
1:0 Гилфи Сигурдсон (19), 1:1 Джон Тери (65)
28.09.13
17:00 ч.
28.09.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Кристън Палас 2:0
1:0 Пабло Освалдо (48), 2:0 Рики Ламбърт (49)
28.09.13
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити 3:2
0:1 Яя Туре (46), 1:1 Карим Ел Ахмади (51), 1:2 Един Джеко (56), 2:2 Леандро Бакуна (73), 3:2 Андреас Вайман (75)