Тотнъм и Челси не излъчиха победител в лондонското дерби на 6 кръг на Висшата лига. Двата тима завършиха 1:1 в сблъсък между учителя Жозе Моуриньо и ученика Андре Вияш-Боаш. Мениджърът на „шпорите“ беше в щаба на Специалния при първия му престой на „Стамфорд Бридж“, Порто и Интер. „Сините“ играха с човек по-малко в последните девет минути заради червения картон на Фернандо Торес.

Гилфи Сигурдсон даде аванс на Тотнъм в 19-ата минута, когато завърши атака, преминала през Кристиан Ериксен и Роберто Солдадо. На почивката Моуриньо пусна Хуан Мата на мястото на Джон Оби Микел и смяната се оказа успешна, тъй като испанецът центрира от фаул за изравнителното попадение на Джон Тери с глава в 65-ата минута.

В 81-ата минута Челси остана с човек по-малко, тъй като Торес получи втори жълт картон за нарушение срещу Ян Вертонген. Спечелената точка позволи на „шпорите“ да излязат временно начело в класирането с 13 точки, една повече от Арсенал. „Сините“ се изкачиха на трета позиция с 11 точки, на една пред Манчестър Сити и Ливърпул.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
28.09.13
14:45 ч.
Тотнъм – Челси 1:1
1:0 Гилфи Сигурдсон (19), 1:1 Джон Тери (65)
Саутхемптън – Кристън Палас
Баланс: 60 мача, 29 победи за Саутхемптън, 14 равенства, 17 победи за Кристъл Палас
28.09.13
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити
Баланс: 148 мача, 51 победи за Астън Вила, 38 равенства, 59 победи за Манчестър Сити
28.09.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич
Баланс: 114 мача, 50 победи за Манчестър Юнайтед, 27 равенства, 37 победи за Уест Бромич