Рома продължава отличния си старт на шампионата в Серия “А”. Римляните са единственият тим без загубена точка и записаха шеста поредна победа от началото на сезона след успеха с 5:0 над Болоня в мач от 6 кръг.

Алесандро Фиоренци откри резултата още в 8-ата минута, след като беше точен с глава. Девет минути по-късно Жервиньо удвои, след като прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Джанлука Курчи при контраатака и асистенция на Франческо Тоти. Авансът на “вълците” стана класически в 25-ата минута. Мехди Бенатия се разписа след центриране на Тоти от корнер.

В 62-ата минута Жервиньо реализира второто си попадение в мача. Бившият играч на Арсенал се разписа при нова контраатака, при която получи пас от Кевин Строотман, проби в наказателното поле отляво и прати топката във вратата. Пет минути преди края Адем Ляич оформи победата на Рома, след като от малък ъгъл оползотвори пас на Миралем Пянич.

Успехът позволи на Рома еднолично да оглави класирането на Серия “А” с 18 точки, две повече от шампиона Ювентус и претендента за титлата Наполи. Болоня е в зоната на изпадащите и заема 18-о място с едва три точки.

СЕРИЯ "А", 6 КРЪГ
28.09.13
19:00 ч.
Дженоа – Наполи 0:2
0:1 Горан Пандев (14), 0:2 Горан Пандев (25)
Аталанта – Удинезе 2:0
1:0 Херман Денис (45), 2:0 Херман Денис (63)
29.09.13
16:00 ч.
Каляри – Интер 1:1
0:1 Мауро Икарди (75), 1:1 Раджа Наинголан (83)
29.09.13
16:00 ч.
Катания – Киево 2:0
1:0 Ярослав Плашил (22), 2:0 Лукас Кастро (54)
29.09.13
16:00 ч.
Верона – Ливорно 2:1
1:0 Хуан Мануел Итурбе (40), 1:1 Леандро Ринаудо (45), 2:1 Жоржиньо (74-дузпа)
29.09.13
16:00 ч.
Сасуоло – Лацио 2:2
0:1 Андре Диас (50), 0:2 Антонио Кандрева (54), 1:2 Есекил Скелото (56), 2:2 Антонио Флоро Флорес (77)
29.09.13
21:45 ч.
Рома – Болоня 5:0
1:0 Алесандро Фиоренци (8), 2:0 Жервиньо (17), 3:0 Мехди Бенатия (25), 4:0 Жервиньо (62), 5:0 Адем Ляич (85)