Интер направи грешна крачка в борбата за титлата в Серия “А”, след като в мач от 6 кръг на Серия “А” направи 1:1 като гост Каляри. Двубоят се игра на стадион “Нерео Роко” в Триест заради липсата на лицензиран стадион на остров Сардиния. За Каляри това беше четвърто поредно равенство.

Юто Нагатомо, Ишак Белфодил, Фреди Гуарин и Рикалдо Алварес не успяха да се разпишат за “нерадзурите” през първото полувреме. Маурисио Пиния и Виктор Ибарбо имаха шанс да вкарат за домакините, но нямаха шанс да пробият Самир Ханданович.

Мауро Икарди даде аванс на гостите четвърт час преди края, когато завърши комбинация, преминала през Родриго Паласио и Юто Нагатомо. Раджа Наинголан изравни за Каляри седем минути преди края, когато при негов удар извън наказателното поле топката се отклони в защитник и влезе във вратата.

Аталанта сложи край на серията си от три поредни загуби и победи Удинезе с 2:0. Херман Денис откри резултата точно преди почивката, а в 63-ата минута удвои аванса на домакините от Бергамо.

СЕРИЯ "А", 6 КРЪГ
28.09.13
19:00 ч.
Дженоа – Наполи 0:2
0:1 Горан Пандев (14), 0:2 Горан Пандев (25)
Аталанта – Удинезе 2:0
1:0 Херман Денис (45), 2:0 Херман Денис (63)
29.09.13
16:00 ч.
Каляри – Интер 1:1
0:1 Мауро Икарди (75), 1:1 Раджа Наинголан (83)
29.09.13
16:00 ч.
Катания – Киево 2:0
1:0 Ярослав Плашил (22), 2:0 Лукас Кастро (54)
29.09.13
16:00 ч.
Верона – Ливорно 2:1
1:0 Хуан Мануел Итурбе (40), 1:1 Леандро Ринаудо (45), 2:1 Жоржиньо (74-дузпа)
29.09.13
16:00 ч.
Сасуоло – Лацио 2:2
0:1 Андре Диас (50), 0:2 Антонио Кандрева (54), 1:2 Есекил Скелото (56), 2:2 Антонио Флоро Флорес (77)