Носителят на Купата на Италия Лацио се издъни срещу последния в класирането Сасуоло. “Орлите” изтърваха два гола аванс и направиха 2:2 като гост на новака в елита.

Андре Диас даде аванс на римляните в 50-ата минута, а четири минути по-късно Антонио Кандрева удвои. Само две минути след това Есекил Скелото върна едно попадение за Сасуоло, а Антонио Флоро Флорес изравни в 77-ата минута.

Катания запис първа победа за сезона и напусна зоната на изпадащите. “Слоновете” се наложиха с 2:0 над Киево след попадения на Ярослав Плашил и Лукас Кастро. Така Катания изпревари “летящите магарета” в класирането.

Българският национал Николай Михайлов не беше в групата на Верона при победата с 2:1 над Ливорно в мач между два от новаците в Серия “А”. Итурбе даде аванс на Верона в 40-ата минута, а точно преди почивката Ринаудо изравни. Жоржиньо донесе победата на домакините четвърт час преди края с точно изпълнение на дузпа.

СЕРИЯ "А", 6 КРЪГ
28.09.13
19:00 ч.
Дженоа – Наполи 0:2
0:1 Горан Пандев (14), 0:2 Горан Пандев (25)
Аталанта – Удинезе 2:0
1:0 Херман Денис (45), 2:0 Херман Денис (63)
29.09.13
16:00 ч.
Каляри – Интер 1:1
0:1 Мауро Икарди (75), 1:1 Раджа Наинголан (83)
29.09.13
16:00 ч.
Катания – Киево 2:0
1:0 Ярослав Плашил (22), 2:0 Лукас Кастро (54)
29.09.13
16:00 ч.
Верона – Ливорно 2:1
1:0 Хуан Мануел Итурбе (40), 1:1 Леандро Ринаудо (45), 2:1 Жоржиньо (74-дузпа)
29.09.13
16:00 ч.
Сасуоло – Лацио 2:2
0:1 Андре Диас (50), 0:2 Антонио Кандрева (54), 1:2 Есекил Скелото (56), 2:2 Антонио Флоро Флорес (77)