Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Димитър Бербатов вкара гол за Фулъм, който обаче се оказа недостатъчен и отборът загуби с 1:3 домакинството си на Ливърпул от 37-ия кръг на Висшата лига. И трите попадения за гостите наниза Даниел Стъридж. За Бербо, който записа пълна среща, това бе 14-о попадение от началото на сезона. Другият българин в състава на "котиджърс" Станислав Манолев остана извън групата.

Димитър Бербатов вкара гол за Фулъм, който обаче се оказа недостатъчен и отборът загуби с 1:3 домакинството си на Ливърпул от 37-ия кръг на Висшата лига. И трите попадения за гостите наниза Даниел Стъридж. За Бербо, който записа пълна среща, това бе 14-и гол от началото на сезона. Другият българин в състава на "котиджърс" Станислав Манолев остана извън групата.

Резултата на "Крейвън Котидж" откри именно Димитър Бербатов в 33-ата минута. Звездата на домакините засече с глава центриране отдясно на Саша Ритер. Останаха обаче съмнения за засада на защитника при получаването на топката на десния фланг. Радостта на Филъм пък продължи едва три минути. Защото след точно толкова Даниел Стъридж откри головата си сметка днес, справяйки се с двама играчи в бяло и черно и пронизвайки с мощен шут Марк Шварцер за 1:1.

След почивката гостите отново доминираха. Така в 62-ата логичното се случи с втория гол на Стъридж за 2:1. Английският национал имаше още две добри възможности да оформи хеттрика си, но ги пропуска. Отделно Марк Шварцер също се наложи да показва рефлекс. В 82-ата Йон-Арне Рийзе получи шанс да изравни. Мощният му шут от фаул обаче беше спасен от Рейна без проблем. Така дойде 85-ата. Дълго подаване отляво към Стъридж позволи на нападателя да прехвърли излезлия страж на Фулъм и да оформи както крайното 3:1, така и своя хеттрик.

А с него головата сметка на футболиста след пристигането му в Ливърпул през януари набъбна до 10 попадения с екипа на "червените" и общо 11 от началото на сезона. С успеха мърсисайдци заемат седмо място с 58 точки, докато Фулъм са вече 15-и с 40 т.

Фулъм - Ливърпул 1:3
1:0 Димитър Бербатов (33), 1:1 Даниел Стъридж (36), 1:2 Даниел Стъридж (62), 1:3 Даниел Стъридж (85)

Лондон,
"Крейвън Котидж"
Съдия:
Марк Хелси

Фулъм: Шварцер, Хюз, Хангеланд, Ритер, Дъф, Ричардсън (15-Емануелсон), Карагунис (82-Рийзе), Енох, Качаниклич (71-Петрич), Бербатов, Руис

Ливърпул: Рейна, Карагър, Джоунс, Котс, Уисдом (46-Хосе Енрике), Даунинг, Лейва, Хендерсън, Шелви, Кутиньо, Стъридж

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
11.05.13
14:45 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
1:0 Бентеке (14), 1:1 Лампард (61), 1:2 Лампард (89)
12.05.13
15:30 ч.
Сток Сити – Тотнъм 1:2
1:0 Стиван Н`Зонзи (3), 1:1 Клинт Демпси (20), 1:2 Емануел Адебайор (83)
12.05.13
17:00 ч.
Евертън – Уест Хям 2:0
1:0 Кевин Миралас (6), 2:0 Кевин Миралас (60)
12.05.13
17:00 ч.
Фулъм – Ливърпул 1:3
12.05.13
17:00 ч.
Норич – Уест Бромич 4:0
1:0 Роберт Снодграс (25), 2:0 Грант Холт (62), 3:0 Гарет Макоули (65-авт.), 4:0 Джонатан Хоусън (90)
12.05.13
17:00 ч.
КПР – Нюкасъл 1:2
1:0 Лоик Реми (11-дузпа), 1:1 Хатем бен Арфа (18-дузпа), 1:2 Йоан Гоуфран (35)
12.05.13
17:00 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 1:1
1:0 Пол Бардзли (68), 1:1 Джейсън Пънчън (76)
17 мача, 7 победи за Рединг, 2 равенства, 8 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК