Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Астън Вила загуби с 1:2 домакинството си на Челси от 37-ия кръг на английската Висша лига. Бившият капитан на отбора - българската легенда Стилиян Петров, изгледа поражението на бирмингамския тим. Както във всеки двубой досега, феновете аплодираха бурно Стенли и в 19-ата минута, а на видео стената се виждаше колаж с номера му - 19, както и лика му.

Двата тима завършиха двубоя с по човек по-малко. Първо Рамирес малко преди почивката получи втори жълт картон и трябваше да напусне. В 57-ата героят за домакините Кристиан Бентеке също видя червения цвят за удар без топка.

Именно той откри резултата четвърт час след началото на мача, като посвети попадението на Стилиян Петров. Веднага след отбелязването Бентеке вдигна фланелката си и показа надпис "Petrov, 19".

Изгонването му обаче се отрази негативно на Вила, защото само няколко минути по-късно Челси вкара чрез легендата на клуба Франк Лампард. С гола си за 1:1 английският национал изравни рекорда на Боби Тамблинг. Към този момент двамата имаха по 202 попадения за "сините".

Попадението и численото равенство доведе до надмощие на гостите. Въпреки това изглеждаше, че резултатът ще се запази непроменен. Но в 89-ата Франк Лампард се погрижи отборът му да играе в Шампионската лига и през следващия сезон. А с гола си за 2:1 той заформи своята сметка за клуба на 203 и се превърна в едноличен голмайстор в историята на Челси. При това в може би последния си сезон със "синята" фланелка.

В класирането лондончани вече имат 72 точки и са с 6 повече от петия Тотнъм, но и при равен брой шпорите нямат шанс да завършат сезона пред съперника заради по-лоша голова разлика. В същото време между тях е Арсенал с 67. Астън Вила от своя страна е с актив от 40 точки, на само пет от зоната на изпадащите. Но предстоят всички останали мачове от кръга и тази разлика би могла да бъде стопена, ако Уигън постигне успех в отложения си за 14 май двубой с Арсенал.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
11.05.13
14:45 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
1:0 Бентеке (14), 1:1 Лампард (61), 1:2 Лампард (89)
17 мача, 7 победи за Рединг, 2 равенства, 8 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК