Тотнъм успя да победи с 2:1 Сток Сити при гостуването на "Британия Стейдиъм". Двубоят от 37-ия кръг на Висшата лига започна лошо за "шпорите", които бяха наказани още в 3-ата минута. Тогава Стиван Н`Зонзи даде преднина на домакините, а в 20-ата Кринт Демпси изравни. Минути преди края резултатът беше равен, но в 83-ата минута Емануел Адебайор наказа "грънчарите" след центриране на Демпси и донесе пълния обрат на Тотнъм.

Задачата на гостите от Лондон беше улеснена в началото на втората част, когато Сток Сити остана с 10 човека. За втори жълт картон в 47-ата минута беше изгонен Чарли Адам, което принуди домакините да завършат мача в намален състав.

След успеха Тотнъм събра 69 и свали Арсенал от 4-ото място, което е последната позиция, даваща право на участие в Шампионска лига. "Топчиите" имат 67 точки, но и мач по-малко. В последния кръг "шпорите" приемат Съндърланд, докато избраниците на Арсен Венгер имат домакинство на Уигън на 14 май от 21:45 часа, както и гостуване на Нюкасъл на 19 май.

След домакинската загуба Сток Сити остава на 11-ата позиция с 41 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
11.05.13
14:45 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
1:0 Бентеке (14), 1:1 Лампард (61), 1:2 Лампард (89)
12.05.13
15:30 ч.
Сток Сити – Тотнъм 1:2
1:0 Стиван Н`Зонзи (3), 1:1 Клинт Демпси (20), 1:2 Емануел Адебайор (83)
17 мача, 7 победи за Рединг, 2 равенства, 8 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК