Клаас-Ян Хунтелаар вкара хеттрик за Шалке 04 при победата с 4:1 над Хамбургер в мач от 31 кръг на Бундеслигата. Успехът утвърди “кралскосините” на четвъртото място в класирането, докато въпреки загубата гостите продължават да имат шанс за класиране в Лига Европа.

Марсел Янсен даде аванс на Хамбургер още в 5-ата минута, но пет минути по-късно Мичел Бастос изравни. Последва серията на Хунтелаар, който се завърна в игра след лечение на контузия на коляното.

Холандецът даде аванс на домакините в 21-ата минута след асистенция на Юлиан Дракслер. След това Клаас-Ян Хунтелаар се разписа в 58-ата и 66-ата минути и вече има 11 попадения от началото на сезона.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
26.04.13
21:30 ч.
Гройтер Фюрт – Хановер 2:3
0:1 Мохамед Абдулайе (36), 1:1 Никола Джурджич (41), 1:2 Андре Хофман (71), 2:2 Никола Джурджич (83), 2:3 Серджо Пинто (87)
Волфсбург – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
1:0 Максимилиан Арнолд (34), 1:1 Пениел Млапа (52), 2:1 Ивица Олич (61), 3:1 Диего (75)
27.04.13
16:30 ч.
Хофенхайм – Нюрнберг 2:1
1:0 Тобиас Вайс (11), 2:0 Сеяд Салихович (19), 2:1 Тими Симонс (58)
27.04.13
16:30 ч.
Аугсбург – Щутгарт 3:0
1:0 Саша Мьолдерс (61), 2:0 Марсел де Йонг (83), 3:0 Донг-Вон Джи (85)
27.04.13
19:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Нури Шахин (20), 0:2 Якуб Блашчиковски (70), 1:2 Адам Бродзек (88)
28.04.13
16:30 ч.
Майнц – Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
28.04.13
18:30 ч.
Шалке 04 – Хамбургер 4:1
0:1 Марсел Янсен (5), 1:1 Мичел Бастос (10), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (21), 3:1 Клаас-Ян Хунтелаар (58), 4:1 Клаас-Ян Хунтелаар (66)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК