Новият шампион на Германия Байерн надви у дома Фрайбург с минималното 1:0 в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата, за да подобри още два и да удължи други четири рекорда.

Треньорът на баварците Юп Хайнкес бе дал почивка на почти всички титуляри, за да може и по-голяма част от резервите да получат шанс за изява. Единственото и победно попадение за гранда от Мюнхен пък реализира швейцарският национал Джердан Шакири (35) след изпълнение на пряк свободен удар.

След успеха си баварците подобриха рекорда на Дортмунд от миналия сезон за най-много спечелени точки в рамките на една кампания. Байерн вече е рекордьор по този показател, след като три кръга преди края вече 84 точки, докато вестфалци бяха спечелили 81 пункта през миналата кампания. Освен това колосът от Мюнхен подобри и рекорда за най-много срещи без допуснат гол в един сезон. Досега баварците имаха 19 чисти мрежи, колкото бяха постигали през сезон 2001/02, както и Вердер (Бремен) през сезон 1987/88.

Байерн удължи и още четири рекорда – най-много победи в един сезон (27), най-дълга серия от победи в една кампания (14), най-много поредни срещи с успех, дори и в рамките на два сезона (14) и най-добър старт на пролетния полусезон (14 успеха).

След победата си днес Байерн има 84 точки и увеличи разликата с втория Дортмунд на 23 пункта, а вестфалци са с мач по-малко и по-късно тази вечер гостуват на Фортуна (Дюселдорф). Фрайбург остава на пето място с 45 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
26.04.13
21:30 ч.
Гройтер Фюрт – Хановер 2:3
0:1 Мохамед Абдулайе (36), 1:1 Никола Джурджич (41), 1:2 Андре Хофман (71), 2:2 Никола Джурджич (83), 2:3 Серджо Пинто (87)
Волфсбург – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
1:0 Максимилиан Арнолд (34), 1:1 Пениел Млапа (52), 2:1 Ивица Олич (61), 3:1 Диего (75)
27.04.13
16:30 ч.
Хофенхайм – Нюрнберг 2:1
1:0 Тобиас Вайс (11), 2:0 Сеяд Салихович (19), 2:1 Тими Симонс (58)
27.04.13
16:30 ч.
Аугсбург – Щутгарт 3:0
1:0 Саша Мьолдерс (61), 2:0 Марсел де Йонг (83), 3:0 Донг-Вон Джи (85)
27.04.13
19:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 37 мача, 14 победи за Фортуна (Дюселдорф), 8 равенства, 15 победи за Борусия (Дортмунд)
28.04.13
16:30 ч.
Майнц – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Майнц, 5 равенства, 2 победи за Айнтрахн (Франкфурт)
28.04.13
18:30 ч.
Шалке 04 – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 89 мача, 33 победи за Шалке 04, 21 равенства, 35 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК