Хановер победи Гройтер Фюрт с 3:2 като гост в в първия мач от 31-и кръг на германската Първа бундеслига. Това беше пети пореден пълен успех над този съперник за тима, воден от опитния спец Мирко Сломка. Домакините, които са сигурни изпадащи със скромен актив от 18 точки, се опитаха да окажат някаква съпротива. Надеждите им обаче рано-рано бяха попарени. В 35-ата минута Абудлайе откри за гостите, а Фюрт изравни с гол на зимната си покупка Никола Джурджич скоро след това.

След почивката обаче Хановер наложи пълно надмощие и поведе в 71-ата минута, когато точен бе Хофман. Противно на логиката в 83-ата отново Джурджич изравни – 2:2. Португалецът Серджо Пинто донесе трите точки на Хановер в 87-ата минута. Куриозното е, че Гройтер Фюрт все още няма победа у дома от началото на първенството. До момента тимът има само 4 ремита и 12 загуби, головата разлика е 9-34.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
26.04.13
21:30 ч.
Гройтер Фюрт – Хановер 2:3
0:1 Мохамед Абдулайе (36), 1:1 Никола Джурджич (41), 1:2 Андре Хофман (71), 2:2 Никола Джурджич (83), 2:3 Серджо Пинто (87)
27.04.13
16:30 ч.
Байерн – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 19 победи за Байерн, 5 равенства, 3 победи за Фрайбург
27.04.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Вердер
Баланс: 65 мача, 16 победи за Байер (Леверкузен), 27 равенства, 22 победи за Вердер
27.04.13
16:30 ч.
Волфсбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 25 мача, 14 победи за Волфсбург, 3 равенства, 8 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
19:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 37 мача, 14 победи за Фортуна (Дюселдорф), 8 равенства, 15 победи за Борусия (Дортмунд)
28.04.13
16:30 ч.
Майнц – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Майнц, 5 равенства, 2 победи за Айнтрахн (Франкфурт)
28.04.13
18:30 ч.
Шалке 04 – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 89 мача, 33 победи за Шалке 04, 21 равенства, 35 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК