Милан и Наполи не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1 в дербито от 32-ия кръг на италианската Серия „А”. Така възпитаниците на Масимилиано Алегри се утвърдиха на третото място и на практика отказаха своя съперник от мераците му да се бори за титлата този сезон, след като изоставането от лидера Ювентус е вече 8 точки, а до края на кампанията остават 6 кръга. Гола за „росонерите” вкара Матийо Фламини (30), който получи и директен червен картон в 72-ата минута, а за неаполитанците се разписа Горан Пандев (33).

Срещата на „Джузепе Меаца” започна с по-активни действия на домакините, които бяха без наказания за три срещи Марио Балотели. Още 5-ата минута Кевин-Принс Боатенг стреля изненадващо отдалеч, но Морган де Санктис опази вратата си. Три минути по-късно изстрел на Кристиан Сапата с глава мина над вратата на Абиати. В 18-ата минута при центриране в наказателното поле на домакините топката се спря в ръката на Фламини, но съдията прецени, че няма основания за дузпа.

Усилията на „росонерите” дадоха резултат в 30-ата минута, когато френският полузащитник Матийо Фламини се разписа с удар от около 25 метра за 1:0. Радостта на Милан обаче бе твърде кратка, тъй като три минути по-късно словашкият национал Марек Хамшик даде извеждащо подаване към македонеца Горан Пандев, който от близка дистанция не остави шансове на Кристиан Абиати и изравни за 1:1. Само минута по-късно и "росонерите" имаха претенции към съдията за дузпа след като Джампаоло Пацини падна в наказателното поле след сблъсък със защитник, но и този път реферът си замълча. В 42-ата минута пък гостите имаха нова добра възможност като Единсон Кавани бе изведен на добра позиция и опита да отбележи с прехвърлящ удар, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията.

През втората част отборите действаха по-предпазливо и головите ситуации значително намаляха. В 72-ата минута „росонерите” останаха с човек по-малко на терена, след като голмайсторът им в тази среща Матийо Фламини си изпроси директен червен картон за груб фаул и бе изгонен. Дори при числен превес гостите от Неапол мислеха повече за действията си в отбрана и не потърсиха победата, а до края на мача резултатът остана непроменен.

След равенството Милан си остана на третото място във временното класиране с актив от 59 точки и 4 повече от четвъртия Фиорентина, но и 4 по-малко от втория Наполи, който изостава вече на 8 пункта от шампиона и актуален лидер Ювентус, който е с мач по-малко и утре гостува на Лацио.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
13.04.13
19:00 ч.
Пескара – Сиена 2:3
 0:1 Анжело (14), 0:2 Дамяно Дзанон (33-авт.), 1:2 Мерван Челик (52), 2:2 Ромуло Тони (59), 2:3 Иносент Емегара (86)
13.04.13
21:45 ч.
Аталанта – Фиорентина 0:2
0:1 Давид Писаро (61-дузпа), 0:2 Марсело Ларондо (72)
Торино – Рома 1:2
0:1 Освалдо (22), 1:1 Бианки (31), 1:2 Ламела (60)

Парма – Удинезе 0:3
0:1 Муриел (12), 0:2 Муриел (43), 0:3 Перейра (62)
14.04.13
21:45 ч.
Милан – Наполи 1:1
1:0 Матийо Фламини (30), 1:1 Горан Пандев (33)
15.04.13
21:45 ч.
Лацио – Ювентус (НЮЗ7)
Баланс: 141 мача, 34 победи за Лацио, 35 равенства, 72 победи за Ювентус

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ