Интер направи нова грешна стъпка в преследването на местата, които дават право на участие в Евротурнирите, като отстъпи с 0:2 при гостуването си на Каляри в Триесте.

Миланския гранд започна мача по-активно, като на два пъти имаше претенции за неотсъдени дузпи. Реферът обаче остана безмълвен и не ги уважи. За капак в 62-ата минута съдията Чели посочи бялата точка в полза на домакините, след като Пинийя нахлу на скорост в наказателното поле и се строполи на земята след съприкосновение със Силвестре.

От бялата точка Пинийя не сгреши и откри резултата. Отново той в 76-ата минута покачи на 2:0 и сложи точка на спора. За да бъде пълен ужасът в Интер, Валтер Гаргано и Юто Нагатомо напуснаха терена с контузии.

След тази загуба Интер е на 7-о място с 50 точки, а Каляри е на 10-а позиция с 42 т.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
13.04.13
19:00 ч.
Пескара – Сиена 2:3
 0:1 Анжело (14), 0:2 Дамяно Дзанон (33-авт.), 1:2 Мерван Челик (52), 2:2 Ромуло Тони (59), 2:3 Иносент Емегара (86)
13.04.13
21:45 ч.
Аталанта – Фиорентина 0:2
0:1 Давид Писаро (61-дузпа), 0:2 Марсело Ларондо (72)
Торино – Рома 1:2
0:1 Освалдо (22), 1:1 Бианки (31), 1:2 Ламела (60)

Парма – Удинезе 0:3
0:1 Муриел (12), 0:2 Муриел (43), 0:3 Перейра (62)
Баланс: 141 мача, 34 победи за Лацио, 35 равенства, 72 победи за Ювентус

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ