Аталанта загуби у дома от Фиорентина с 0:2 в среща от 32-ия кръг на италианската Серия „А”. Така воденият от Винченцо Монтела тим се доближи на три точки зад третия в таблицата отбор на Милан преди утрешния сблъсък на "росонерите" с Наполи.

Мачът в Бергамо започна с домакински натиск, но Херман Денис направи няколко пропуска. Постепенно „виолетовите” взеха инициативата, но без да създават голови положения. Играта се водеше предимно в средата на терена, като любопитните моменти не бяха много. Все пак малко преди паузата Алберто Акуилани от гостите на два пъти създаде проблеми на противниковата отбрана, но не намери целта.

Победата за „виолетовите” от Флоренция дойде след почивката с голове на чилийския халф Давид Писаро (61-дузпа) аржентинския нападател Марсело Ларондо (72), възползвал се от извеждащо подаване на Гуадрадо. До края на мача домакините от Бергамо така и не успяха да намерят адекватен отговор поне за почетно попадение. В последната 90-а минута звездата на Аталанта Херман Денис, който преди седмица наниза хеттрик срещу Интер, беше изгонен за груб фаул срещу Писаро.

След загубата си Аталанта остана на 13-а позиция във временното класиране с актив от 37 точки. Фиорентина пък се утвърди на четвъртата позиция с 55 пункта и изостава на три пункта от третия Милан, който засега заема третото място, даващо право на участие в Шампионската лига. „Росонерите” обаче са и с мач по-малко, като им предстои домакинство срещу втория Наполи в дербито на кръга.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
13.04.13
19:00 ч.
Пескара – Сиена 2:3
 0:1 Анжело (14), 0:2 Дамяно Дзанон (33-авт.), 1:2 Мерван Челик (52), 2:2 Ромуло Тони (59), 2:3 Иносент Емегара (86)
13.04.13
21:45 ч.
Аталанта – Фиорентина 0:2
0:1 Давид Писаро (61-дузпа), 0:2 Марсело Ларондо (72)
Баланс: 141 мача, 34 победи за Лацио, 35 равенства, 72 победи за Ювентус

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ