Борещият се за оцеляване в елита Селта не успя да спре победната серия на шампиона Реал (Мадрид) и загуби у дома от него с 1:2 среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе шести пореден успех за „белия балет” във всички турнири, а той дойде след две попадения на голмайстора Кристиано Роналдо (61, 72). Точен за домакините между тези два гола на португалеца бе Яго Аспас (63).

Жозе Моуриньо очаквано даде шанс на някои от резервите. Централната двойка беше оформена от Пепе и Раул Албиол. Почивка получиха Серхио Рамос, Рафаел Варан и Шаби Алонсо. На върха на атаката беше предпочетен Карим Бензема.

През първото полувреме домакините не се дадоха на именития си съперник и не допуснаха гол във вратата си. Яго Аспас и Аугусто Фернандес дори имаха шансове да се разпишат и дадат преднина на Селта, но Диего Лопес отрази ударите им. Постепенно гостите взеха инициативата, а Карим Бензема и Хосе Кайехон направиха пропуски сами срещу вратаря Хави Варас.

Всичко по-интересно се случи след почивката. Първо в 61-ата минута Кристиано Роналдо преодоля вратаря на домакините Хави Варас за 0:1. Радостта на „кралския клуб” обаче бе твърде кратка, тъй като само две минути по-късно Аугусто Фернандес даде извеждащ пас към Яго Аспас, който стреля от около 10 метра, топката рикошира в тялото на Пепе и заблуди стража на гостите Диего Лопес, за да влети във вратата му за 1:1.

Последва натиск на гостите и в 71-ата минута те получиха спорна дузпа. Топката излизаше в аут, Кака падна пресилено, като не се видя добре дали има контакт с Хави Варас. Кристиано Роналдо не сбърка от бялата точка и вкара 41-ия си гол за този сезон във всички турнири. В 80-ата минута домакините бяха близо до ново изравняване. След корнер Вадим Демидов насочи топката отблизо, но Майкъл Есиен щастливо се оказа на пътя на топката. "Небесносините" натиснаха здраво в последните минути и в 88-ата минута Парк Чу-Йон нямаше късмет с глава нацели напречната греда. До края на мача резултатът остана непроменен.

След победата си Реал (Мадрид) излезе временно на второто място във временното класиране с актив от 58 точки, задминавайки градския си съперник Атлетико (Мадрид), който е с 57 пункта, но и с мач по-малко. Селта остава на предпоследната 19-а позиция с 23 пункта и 2 точки от спасителния бряг.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
08.03.13
22:30 ч.
Бетис – Осасуна 2:1
1:0 Хорхе Молина (19), 1:1 Франсиско Силва (74), 2:1 Рубен Кастро (79)
09.03.13
17:00 ч.
Райо Валекано – Еспаньол 2:0
1:0 Алехандро Домингес (9), 2:0 Пити (77)
09.03.13
19:00 ч.
Валядолид – Малага 1:1
0:1 Мартин Демикелис (8), 1:1 Манучо Гонсалвеш (41)
09.03.13
21:00 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Алексис Санчес (38), 2:0 Лионел Меси (88)
09.03.13
23:00 ч.
Майорка – Севиля 2:1
1:0 Алехандро Алфаро (16), 1:1 Алваро Негредо (60), 2:1 Алехандро Алфаро (66)
Селта – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Кристиано Роналдо (61), 1:1 Яго Аспас (63), 1:2 Кристиано Роналдо (72-дузпа)
10.03.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс:
121 мача, 58 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 36 победи за Реал Сосиедад
11.03.13
21:30 ч.
Сарагоса – Гранада (Филм +)
Баланс:
29 мача, 13 победи за Сарагоса, 6 равенства, 10 победи за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ