Бетис победи Осасуна с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. Успехът на севилци на “Бенито Вилямарин” не дойде никак лесно срещу съперник, който се бори упорито срещу изпадането. Мачът се игра на изключително тежък, наводнен терен, което доведе до множество нарушения, девет жълти картона и един червен.

Домакините откри в 19-ата минута, когато костариканецът Жоел Кампбел проби отдясно и центрира остро в пеналта. Там Хорхе Молина се извиси над всички и с глава опъна мрежата зад вратаря Андрес Фернандес за 1:0. Това беше девето попадение за нападателя от началото на сезона. След почивката обаче гостите не се предадоха и успяха да изравнят четвърт час преди края. След идентична на първия гол ситуация, само че след удар с крак Франсиско Силва вкара за 1:1.

5 минути по-късно колумбийската резерва на домакините Дорбан Пабон с феноменален пас изведе Рубен Кастро зад гърба на защитниците. Бързакът излезе сам срещу вратаря и пусна топката покрай него за крайното 2:1. В последните секунди на мача пък гостите от Памплона останаха с човек по-малко, след като чилиецът Силва получи дискусионен директен червен картон.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
08.03.13
22:30 ч.
Бетис – Осасуна 2:1
1:0 Хорхе Молина (19), 1:1 Франсиско Силва (74), 2:1 Рубен Кастро (79)