Българското крило Мартин Петров игра 20 минути за Еспаньол при загубата 0:2 като гост на Райо Валекано в мач от 27 кръг на Примера дивисион.

31-годишният Алехандро Домингес даде аванс на мадридския тим още в 9-ата минута. Аржентинецът се разписа с левия крак след асистенция на Лео Баптистао.

В 71-ата минута Мартин Петров се появи в игра за Еспаньол на мястото на Симао Саброса, но това не донесе промяна в резултата.

Шест минути след това домакините вкараха второ попадение. Голмайсторът на тима Пити се разписа за 11 път от началото на сезона след пас на Жорди Фигерас.

Загубата не доведе до промята в класирането на Еспаньол. “Папагалите” са 13-и с 32 точки. Райо Валекано заема осма позиция с 41 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
08.03.13
22:30 ч.
Бетис – Осасуна 2:1
1:0 Хорхе Молина (19), 1:1 Франсиско Силва (74), 2:1 Рубен Кастро (79)
09.03.13
17:00 ч.
Райо Валекано – Еспаньол 2:0
1:0 Алехандро Домингес (9), 2:0 Пити (77)
21:00 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс:
83 мача, 47 победи за Барселона, 16 равенства, 20 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Баланс:
93 мача, 28 победи за Селта, 15 равенства, 50 робези за Реал (Мадрид)
10.03.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс:
121 мача, 58 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 36 победи за Реал Сосиедад
11.03.13
21:30 ч.
Сарагоса – Гранада (Филм +)
Баланс:
29 мача, 13 победи за Сарагоса, 6 равенства, 10 победи за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ