Хановер и Борусия (Мьонхенгладбах) записаха домакински победи с по 2:1 съответно над Волфсбург и Фортуна (Дюселдорф) в срещи от 19-ия кръг на германската Бундеслига.

Воденият от Мирко Сломка Хановер поведе на Волфсбург още в самото начало с гол на норвежкия национал Мохамед Абделауе (3) след асистенция на Шахед – 1:0. В 34-ата минута обаче „червените” останаха с човек по-малко на терена, след като новото попълнение и белгийски национал Себастиен Поконьоли получи директен червен картон. Въпреки това домакините удвоиха аванса си с попадение на Маме Диуф (38) за 2:0. Веднага след почивката „вълците” се възползваха от числения си превес и намалиха чрез Александър Мадлунг (46) за 2:1, като асистенцията за попадението бе дело на холандеца Бас Дост. До края на мача обаче играчите на Дитер Хекинг не успяха да стигнат до изравнителен гол. След успеха си Хановер е на девето място с 26 точки, докато Волфсбург е на 13-а позиция с 22 пункта.

В същото време Борусия (Мьонхенгладбах) също записа успех с 2:1 над Фортуна (Дюселдорф). Точен за успеха на „жребците” на техния „Борусия Парк” бе единствено Патрик Херман (14) след асистенция на Люк де Йонг. Преди това пък в Хуан Фернандес (6) от гостите си бе вкарал автогол. Почетното попадение за Фортуна бе дело на Дани Шахин (50-дузпа), но за повече гостите нямаха сили. След победата си Мьонхенгладбах се изкачи на седмо място с 29 точки, докато Фортуна е на 14-а позиция с 21 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
25.01.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Блажчиковски (18-дузпа) 2:0 Блажчиковски (21), 3:0 Левандовски (88)
26.01.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Хианан (6), 2:0 Херман (14), 2:1 Шахин (50-д)
26.01.13
16:30 ч.
Хановер – Волфсбург 2:1
1:0 Анделауе (3), 2:0 Диуф (38), 2:1 Мадлунг (47)
26.01.13
16:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 0:0
26.01.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Майнц 0:3
0:1 Шалай (54), 0:2 Мали (66), 0:3 Шалай (84)
26.01.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 2:1
1:0 Ланих (35), 1:1 Бек (65), 2:1 Айгнер (68)
26.01.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байер (Леверкузен)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 7 победи за Фрайбург, 7 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)
27.01.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 97 мача, 30 победи за Хамбургер, 33 равенства, 34 победи за Вердер
27.01.13
18:30 ч.
Щутгарт – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 54 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК