Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) записа трета поредна победа в Бундеслигата. Възпитаниците на треньора Юрген Клоп взеха лесно с 3:0 домакинството си на Нюрнберг в първи мач от 19-ия кръг на първенството.

С успеха дортмундци се изкачиха до второто място с 36 точки, колкото има и Леверкузен. "Аспирините" обаче са с двубой по-малко, след като в събота гостуват на Фрайбург. Нюрнберг от своя страна остава точно над чертата с 21 точки. Лидер също с мач пасив е Байерн с 45 точки.

Борусия стигна до успеха съвсем закономерно, след като контролира изцяло събитията на терена. Най-вече след почивката, когато гостите бяха изключително пасивни и по никакъв начин не успяха да създадат възможност за намаляване на резултата.

А той беше открит от Якуб Блажчиковски от дузпа в 18 минута. Само три минути след това отново полският национал беше точен, засичайки пас по земя на Марио Гьотце отдясно.

Преди попаденията на два пъти сънародникът му Роберт Левандовски от удобни позиции не успя да отбележи. Две положения в рамките на около 30 секунди имаха пред себе си и гостите. Първо Вайденфелер отби удар с глава на Пекхарт от малкия пеналт, а след това отрази и мощен изстрел на Фойлнер веднага след това.

Крайното 3:0 след поредица от добри възможности преди това оформи Левандовски в 88-ата. Нападателят опъна мрежата със силен шут след подаване на Марко Ройс отдясно. За поляка това беше 12-и гол, докато за германския национал 9-а асистенция.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
25.01.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Блажчиковски (18-дузпа) 2:0 Блажчиковски (21), 3:0 Левандовски (88)
26.01.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Фортуна (Дюселдорф)
Баланс: 45 мача, 22 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 9 равенства, 14 победи за Фортуна (Дюселдорф)
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм
Баланс: 7 мача, 1 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 2 равенства, 4 победи за Хофенхайм
26.01.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байер (Леверкузен)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 7 победи за Фрайбург, 7 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)
27.01.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 97 мача, 30 победи за Хамбургер, 33 равенства, 34 победи за Вердер
27.01.13
18:30 ч.
Щутгарт – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 54 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК