Айнтрахт (Франкфурт) победи у дома Хофенхайм с 2:1 в среща от 19-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в Бундеслигата и го прати в зоната на изпадащите. „Орлите” поведоха с гол на Мартин Ланиг (35) след асистенция на японеца Такаши Инуи – 1:0. След почивката Кевин Фоланд (65) изравни за 1:1, като подаването бе на Андреас Бек. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, тъй като Щефан Айгнер отново даде преднина на Айнтрахт. До края на мача домакините запазиха крехкия си аванс и се поздравиха с успеха, след който вече имат 33 точки и остават на четвърто място във временното класиране. Хофенхайм пък изпадна на предпоследната 17-а позиция с 13 пункта.

В същото време Аугсбург изплува от зоната на изпадащите, след като направи 0:0 с Шалке 04 на свой терен. След спечелената точка тимът от Бавария вече има 13 в актива си и е на 16-а позиция по-добра голова разлика от Хофенхайм, който също е с 13 точки. Въпреки това 16-ото място също не гарантира оставане в елита, тъй като завършилият на него тим след края на редовния сезон ще играе допълнителен бараж с третия от Втора Бундеслига. Шалке 04 пък е на шесто място с 29 точки.

Другият тотален аутсайдер Гройтер Фюрт падна у дома от Майнц с 0:3 и си остава твърдо на последното място с актив от само 9 точки. Головете за успеха на „червените” бяха дело на Адам Салай (53, 84) и Юнус Мали (65). След победата си Майнц се изкачи на петото място с 30 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
25.01.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Блажчиковски (18-дузпа) 2:0 Блажчиковски (21), 3:0 Левандовски (88)
26.01.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Хианан (6), 2:0 Херман (14), 2:1 Шахин (50-д)
26.01.13
16:30 ч.
Хановер – Волфсбург 2:1
1:0 Анделауе (3), 2:0 Диуф (38), 2:1 Мадлунг (47)
26.01.13
16:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 0:0
26.01.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Майнц 0:3
0:1 Шалай (54), 0:2 Мали (66), 0:3 Шалай (84)
26.01.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 2:1
1:0 Ланих (35), 1:1 Бек (65), 2:1 Айгнер (68)
26.01.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байер (Леверкузен)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 7 победи за Фрайбург, 7 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)
27.01.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 97 мача, 30 победи за Хамбургер, 33 равенства, 34 победи за Вердер
27.01.13
18:30 ч.
Щутгарт – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 54 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК