Манчестър Юнайтед победи Уест Бромич с 2:0 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Мениджърът на вицешампионите сър Алекс Фъргюсън изненадващо остави холандския стрелец Робин ван Перси на пейката. Шотландецът предпочете да запази силите на своето лятно попълнение с оглед тежката програма по празниците, макар че не можеше да разчита и на контузения Уейн Рууни.

Така атаката на Юнайтед в срещата с “дроздовете” бе водена от Дани Уелбек, а зад него действаше друг футболист, дошъл на “Олд Трафорд” в началото на сезона – японецът Шинджи Кагава.

Двата тима допълнително бяха затруднини от подгизналия във вода терен на “Олд Трафорд”. Мачът започна перфектно за Юнайтед, след като защитникът на УБА Гарет Макоули си заби автогол още в 9-ата минута.

Стражът на гостите Бен Фостър бе с основна заслуга гостите да паднат с такъв минимален резултат. Той пази блестящо и отрази цяла дузина шутове. В 81-ата минута Ван Перси получи отличен пас в пеналта на гостите, обърна се и стреля отблизо, но вратарят Фостър изби силния шут.

После непреодолимият Фостър отрази удари на Валенсия и Скоулс, но капитулира в последната минута пред Ван Перси. Холандецът завърши с брилянтно изпълнение многоходова акция на “червените дяволи” и забоде топката с левачката в горния десен ъгъл за крайното 2:0. Това бе 14-и гол за Ван Перси от началото на сезона и той е лидер в листата на стрелците във Висшата лига.

С този успех домакините поднесоха хубав подарък на сър Алекс, който на 31 декември ще празнува 71-ия си рожден ден. Легендарният треньор навършва тази достолепна възраст на 31 декември. Уест Бромич загуби последните си 4 мача срещу съперника, вече 12 няма пълен успех (0-2-10). Юнайтед е почти безжалостен у дома: 9-0-1.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
29.12.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 1:2
1:0 Джон О'Шей (40), 1:1 Карлос Куеяр (48-авт.), 1:2 Аарън Ленън (51)
29.12.12
17:00 ч.
Астън Вила – Уигън 0:3
0:1 Рамис (3), 0:2 Бойс (52), 0:3 Аруна Коне (56)
29.12.12
17:00 ч.
Фулъм – Суонзи 1:2
0:1 Дани Греъм (19), 0:2 Джонатан де Гузман (52), 1:2 Браян Руис (56)
29.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Маккъли (9-авт.), 2:0 Робин ван Перси (90)
29.12.12
17:00 ч.
Норич – Манчестър Сити 3:4
0:1 Един Джеко (2), 0:2 Един Джеко (5), 1:2 Пилкингтън (15), 1:3 Серхио Агуеро (50), 2:3 Ръсел Мартин (63), 2:4 Марк Бън (67-авт.), 3:4 Ръсел Мартин (75)
Сток Сити – Саутхемптън 3:3
0:1 Ламбърт (10), 1:1 Кенуайн Джоунс (16), 1:2 Родригес (24), 1:3 Уилкинсън (36-авт.), 2:3 Матю Ъпсън (67), 3:3 Джером (90)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК