Фулъм загуби у дома от Суонзи с 1:2 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за домакините, но не успя да помогне за предотвратяване на поражението им.

Двубоят на „Крейвън Котидж” започна равностойно, но постепенно Фулъм отстъпи инициативата и в 19-ата минута вече изоставаше в резултата, след като Дани Греъм бе точен за 0:1. До края на полувремето лондончани опитаха да изравнят, но така и не успяха да пробият подредената отбрана на „лебедите”.

След почивката в 52-ата минута испанският полузащитник Пабло Ернандес даде чудесно извеждащо подаване към Джонатан де Гузман, който удвои преднината на гостите от Уелс. Фулъм се окопити и четири минути по-късно националът на Коста Рика Браян Руис намали на 1:2. До края на срещата Бербатов успя да се разпише отблизо, но попадението му бе отменено заради засада и Фулъм така и не успя да се добере поне до точката.

Поражението остави Фулъм на 14-а позиция с 21 точки, докато Суонзи се изкачи на осмо място с 28 точки. Котиджърс нямат победа от 4 кръга насам (1 равенство и 3 загуби), докато "лебедите" прескъснаха серия от 3 мача без успех (2 ремита и 1 поражение).

ФУЛЪМ – СУОНЗИ 1:2
0:1 Дани Греъм (19), 0:2 Джонатан де Гузман (52), 1:2 Браян Руис (56)

Фулъм: 13.Стокдейл, 18.Хюз, 5.Хангеланд, 17.Бригс, 27.Ритер, 24.Дежага (76 - 20.Родайега), 7.Сидуел , 14.Карагунис , 21.Карим Фрей (84 - 4.Сендерос), 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ, 11.Брайън Руис

Суонзи: 25.Тремел, 21.Тиендали, 6.Уилямс, 16.Монк, 22.Анхел Рангел, 20.Де Гузман, 26.Агустиен (82 - 7.Бритън), 15.Роутлидж (46 - 24.Сунг Юнг Ки), 12.Дайър, 11.Пабло Ернандес (66 - 33.Дейвис), 10.Греъм

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
29.12.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 1:2
1:0 Джон О'Шей (40), 1:1 Карлос Куеяр (48-авт.), 1:2 Аарън Ленън (51)
29.12.12
17:00 ч.
Астън Вила – Уигън 0:3
0:1 Рамис (3), 0:2 Бойс (52), 0:3 Аруна Коне (56)
29.12.12
17:00 ч.
Фулъм – Суонзи 1:2
29.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Маккъли (9-авт.), 2:0 Робин ван Перси (90)
29.12.12
17:00 ч.
Норич – Манчестър Сити 3:4
0:1 Един Джеко (2), 0:2 Един Джеко (5), 1:2 Пилкингтън (15), 1:3 Серхио Агуеро (50), 2:3 Ръсел Мартин (63), 2:4 Марк Бън (67-авт.), 3:4 Ръсел Мартин (75)
Сток Сити – Саутхемптън 3:3
0:1 Ламбърт (10), 1:1 Кенуайн Джоунс (16), 1:2 Родригес (24), 1:3 Уилкинсън (36-авт.), 2:3 Матю Ъпсън (67), 3:3 Джером (90)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК