Норич загуби на свой терен от шампиона Манчестър Сити с 3:4 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига, въпреки че цяло полувреме бе с човек повече на терена.

Срещата на „Кароу Роуд” започна страхотно за гостите, след като още във 2-ата минута Давид Силва даде извеждащ пас към босненския национал Един Джеко, който вкара първия гол в мача. Три минути по-късно Джеко удвои преднината на „гражданите” след асистенция на аржентинския си партньор в атака Серхио Агуеро. „Канарчетата” отвърнаха на удара в 15-ата минута, когато Антъни Пилкингтън върна едно попадение. Допълнителни надежди на домакините даде и френският национал Самир Насри, който в 44-ата минута получи директен червен картон за грубо нарушение и остави Сити в намален състав за втората част.

Въпреки всичко след почивката в 50-ата минута Серхио Агуеро отново даде комфортна преднина на гостите след чудесен пас на Яя Туре. „Канарчетата” не се предадоха и в 63-ата минута шотландският защитник Ръсел Мартин се възползва от подаване на Себастиен Басонг, за да намали резултата на 2:3. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като в 67-ата минута Един Джеко оформи хеттрика за 2:4. Четвърт час преди края на редовното време Ръсел Мартин реализира втория си гол в мача за 3:4 и пак върна надеждите на Норич поне за точка. До края на мача играчите на Роберто Манчини запазиха преднината си и спечелиха важни три точки в битката за титлата.

След успеха си Сити остава на второ място във временното класиране с 42 точки и на 7 зад лидера Манчестър Юнайтед, докато Норич остава на 11-о място с 25 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
29.12.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 1:2
1:0 Джон О'Шей (40), 1:1 Карлос Куеяр (48-авт.), 1:2 Аарън Ленън (51)
29.12.12
17:00 ч.
Астън Вила – Уигън 0:3
0:1 Рамис (3), 0:2 Бойс (52), 0:3 Аруна Коне (56)
29.12.12
17:00 ч.
Фулъм – Суонзи 1:2
0:1 Дани Греъм (19), 0:2 Джонатан де Гузман (52), 1:2 Браян Руис (56)
29.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Маккъли (9-авт.), 2:0 Робин ван Перси (90)
29.12.12
17:00 ч.
Норич – Манчестър Сити 3:4
0:1 Един Джеко (2), 0:2 Един Джеко (5), 1:2 Пилкингтън (15), 1:3 Серхио Агуеро (50), 2:3 Ръсел Мартин (63), 2:4 Марк Бън (67-авт.), 3:4 Ръсел Мартин (75)
Сток Сити – Саутхемптън 3:3
0:1 Ламбърт (10), 1:1 Кенуайн Джоунс (16), 1:2 Родригес (24), 1:3 Уилкинсън (36-авт.), 2:3 Матю Ъпсън (67), 3:3 Джером (90)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК