Със страхотен гол на Хуан Мата в 38-ата минута Челси постигна трета поредна победа във Висшата лига. Лондончани се наложиха с 1:0 при гостуването си на Норич Сити от 19-ия кръг на първенството.

Испанският национал беше точен от около 30 метра, пращайки топката блудно до лявата греда зад Марк Бън.

С успеха "сините" вече имат 35 точки в актива си, но са и с мач по-малко. Норич към се нарежда на 11-а позиция с десет по-малко.

Евертън също се намира на победния път. "Карамелите" се наложиха с 2:1 у дома над Уигън, за които пък това беше четвърта загуба от пет мача, в които са спечелили едва една точка. Осман и Ягиелка бяха точни за тима на Дейвид Мойс, а Коне се разписа в 82-ата, за да отстрани Атлетик.

С вторите поредни три точки Евертън вече има 33 в актива си и временно се настани на четвъртото място. Уигън пък е с 15 точно под чертата.

С 33 точки вече е и Уест Бромич на петото място, след като днес Албиън би с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс като гост. Брънт в 29-ата и автогол на вратаря Робърт Грийн позволиха на УБА да се чувства комфортно в Лондон. Попадението на Джибрил Сисе в 68-ата обаче се оказа само почетно. След това ново поражение КПР остава последен с 10 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
26.12.12
17:00 ч.
Евертън - Уигън 2:1
1:0 Осман (52), 2:0 Ягиелка (77), 2:1 Коне (82)
26.12.12
17:00 ч.
Фулъм - Саутхемптън 1:1
1:0 Бербатов (8), 1:1 Лембърт (84-дузпа)
26.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 4:3
0:1 Перч (4), 1:1 Еванс (25), 1:2 Еванс (29-авт.), 2:2 Евра (58), 2:3 Папис Сисе (68), 3:3 Ван Перси (71), 4:3 Ернандес (90)
КПР - Уест Бромич 1:2
0:1 Брънт (29), 0:2 Грийн (49-авт.), 1:2 Джибрил Сисе (68)
Баланс: 109 мача, 50 победи за Арсенал, 32 равенства, 27 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК