Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 4:3 в драматичен мач от 19 кръг на Висшата лига. “Червените дяволи” стигнаха до успеха, след като три пъти бяха догонващи в резултата. Шампионът Манчестър Сити отстъпи с 0:1 при гостуването си на Съндърланд и вече изостава на 7 точки от градския си съперник в челото на класирането.

Джеймс Пърч даде аванс на Нюкасъл в 4-ата минута, а в 25-ата Джони Еванс изравни. Три минути по-късно Еванс засече в собствената си врата центриране на Дани Симпсън. При този автогол имаше кратки полемики заради засада на Папис Сисе. Съдията Майк Дийн обаче зачете попадението, въпреки сигнала на страничния рефер. “Червените дяволи” отново изравниха. В 58-ата минута Патрис Евра се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Десет минути по-късно Папис Сисе даде нов аванс на Нюкасъл. Радостта на “свраките” продължи три минути. Робин ван Перси се разписа от втори опит, след като Тим Крул парира първия му удар. В последната минута на редовното време Хавиер Ернандес реализира победното попадение за Манчестър Юнайтед.

С този успех “червените дяволи” затвърдиха успешното си представяне във втория коледен ден, наричан в Англия Боксинг Дей. За 19 мача във Висшата лига на 26 декември играчите на Сър Алекс Фъргюсън имат 16 победи и една загуба. Манчестър Юнайден вкара в 58-и пореден домакински мач. Това е най-добрата серия след рекорда на английския елит, който е притежание на Уулвърхемптън – голове в 75 поредни домакински мача между 1956 и 1959 г.

Адам Джонсън донесе победа на Съндърланд над Манчестър Сити, след като се разписа срещу бившия си тим в 53-ата минута. Това беше първата загуба на “гражданите” като гост от началото на сезона.

Манчестър Сити беше по-добрият тим през първото полувреме. Венсан Компани удари гредата, а Симон Миньоле спаси изстрели на Яя Туре и Давид Силва. В края на мача той отрази и удар на Серхио Агуеро.

Това е втори пореден домакински успех за Съндърланд срещу “гражданите” за 2012 г. “Черните котки” спечелиха сблъсъка между двата тима на 1 януари.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
26.12.12
17:00 ч.
Евертън - Уигън 2:1
1:0 Осман (52), 2:0 Ягиелка (77), 2:1 Коне (82)
26.12.12
17:00 ч.
Фулъм - Саутхемптън 1:1
1:0 Бербатов (8), 1:1 Лембърт (84-дузпа)
26.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 4:3
0:1 Перч (4), 1:1 Еванс (25), 1:2 Еванс (29-авт.), 2:2 Евра (58), 2:3 Папис Сисе (68), 3:3 Ван Перси (71), 4:3 Ернандес (90)
КПР - Уест Бромич 1:2
0:1 Брънт (29), 0:2 Грийн (49-авт.), 1:2 Джибрил Сисе (68)
Баланс: 109 мача, 50 победи за Арсенал, 32 равенства, 27 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК