В трети мач Фулъм не успя да постигне победа, след като завърши 1:1 със Саутхемптън в домакинството си от 19-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов се разписа за "котиджърс", а след последния съдийски сигнал нервите на част от феновете не издържаха и освиркаха тима. Гостите изравниха чрез Рики Ламбърт от дузпа в 84-ата.

Резултата на "Крейвън Котидж" откри Димитър Бербатов в 8-ата минута. След остро подаване по земя отдясно на Саша Ритер и лоша намеса на вратаря Келвин Дейвис българският нападател засече на втора греда топката и наниза шестия си гол за лондончани в шампионата. В 25-ата Митко можеше да бъде изгонен, но Фил Дауд му спести втори жълт картон след остро влизане на тъчлинията. Нападателят бе официално предупреден след гола си, тъй като съблече своята фланелка. Под нея на друга имаше надпис "Keep calm and pass me the ball" (б.а. - бъдете спокойни и ми подавайте топката).

До края на първата част гостите заиграха доста агресивно и на няколко пъти застрашиха Марк Шварцер. Въпреки няклкото критични моменти "котиджърс" издържаха и се оттеглиха на почивката с гол преднина.

През втората част и пред двата тима се откриха няколко добри възможности. С една идея може би "светците" бяха по-стабилният тим, макар че и Фулъм имаше шансове. Дежага на два пъти обстрелва Келвин Дейвис, но неточно. Димитър Бербатов също пропускаше очертанията на целта. За гостите от удобна позиция четвърт час преди края на редовното време не успя да вкара Ламбърт.

С наближаването на последния съдийски сигнал и двамата мениджъри направиха конкретни смени. Мартин Йол заздрави полузащитата с пускането на Карагунис за сметка на Родайега. Найджъл Адкинс пък заложи на централен нападател в лицето на Джей Родригес.

И сякаш от нищото Саутхемптън получи право да изпълни дузпа в 84-ата минута. Напълно основателно, след като Крис Беърд игра с ръка след центриране от корнер. Зад топката застана Рики Ламбърт, който с бомбен изстрел не остави никакъв шанс на отлично пласиралия се Шварцер.

Малко след това отново австралиецът трябваше да се намесва решително. Рамирес шутира извън пеналтерията, Шварцер парира. Топката обаче не бе в ръцете му и се насочи пък вратата. Опитният вратар реагира бързо и буквално на голлинията успя да я хване. До последния съдийски сигнал гостите натиснаха сериозно, но играчите в бяло и черно се справиха с напрежението и устискаха равенството. След него Фулъм има 21 точки, а Саутхемптън е с 16.

ФУЛЪМ - САУТХЕМПТЪН 1:1
1:0 Бербатов (8), 1:1 Ламбърт (84-дузпа)

Фулъм: Шварцер, Сендерос, Рийзе, Хангеланд, Беърд, Ритер, Дежага (67 - Фрай), Сидуел, Качаниклич (46 - Руис), Бербатов, Родайега (78 - Карагунис)

Саутхемптън: К. Дейвис, Йошида, Хосе Фонте, Клейн, Шау, С. Дейвис (78 - Ридригес), Корк, Шнайдерлин, Рамирес (93 - До Прадо), Ламбърт

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
26.12.12
17:00 ч.
Евертън - Уигън 2:1
1:0 Осман (52), 2:0 Ягиелка (77), 2:1 Коне (82)
26.12.12
17:00 ч.
Фулъм - Саутхемптън 1:1
1:0 Бербатов (8), 1:1 Лембърт (84-дузпа)
26.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 4:3
0:1 Перч (4), 1:1 Еванс (25), 1:2 Еванс (29-авт.), 2:2 Евра (58), 2:3 Папис Сисе (68), 3:3 Ван Перси (71), 4:3 Ернандес (90)
КПР - Уест Бромич 1:2
0:1 Брънт (29), 0:2 Грийн (49-авт.), 1:2 Джибрил Сисе (68)
Баланс: 109 мача, 50 победи за Арсенал, 32 равенства, 27 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК