Ливърпул записа убедителна победа с 4:0 над Фулъм в мач от 18 кръг на Висшата лига. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за „котиджърс” и беше посрещнат враждебно от зрителите на „Анфилд”, които не са забравили неговия хеттрик за Манчестър Юнайтед при победата на „червените дяволи” с 3:2 на 19 септември 2010 г. При всяко докосване на топката българинът беше обект на освиркване.

Фулъм спечели и двата си мача с Ливърпул през миналия сезон, но сега записа най-тежката си загуба на „Анфилд” от 6 години насам. На 9 декември 2006 г. „котиджърс” също отстъпиха с 0:4 като гост на Ливърпул.

Мартин Шкъртел даде аванс на домакините в 8-ата минута, когато след пас на Стивън Джерард прати топката в горния ъгъл на вратата на Шварцър с удар от наказателното поле. По този начин словакът се реабилитира за автогола си, който донесе победата на Фулъм на „Анфилд” през миналия сезон.

В 36-ата минута Джерард удвои аванса на „червените”, след като от близко разстояние вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата. В 52-ата минута капитанът на Ливърпул се отчете с нова асистенция. Този път автор на гола беше Стюърт Даунинг, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Димитър Бербатов опита два удара към вратата на Ливърпул в последните 20 минути на мача, но изстрелите му бяха спасени от Хосе Рейна. Във втората минута на добавеното време домакините реализираха четвъртото си попадение. Хосе Енрике проби в наказателното поле отляво, върна малко назад към Луис Суарес, който не сбърка при открилата му се възможност.

Мениджърът на Ливърпул Брендан Роджърс продължава силната си серия във Висшата лига срещу Фулъм. През миналия сезон воденият от него Суонзи записа две чисти победи на „котиджърс” – 2:0 у дома и 3:0 като гост.

Ливърпул – Фулъм 4:0
1:0 Мартин Шкъртел (8), 2:0 Стивън Джерард (36), 3:0 Стюърт Даунинг (52), 4:0 Луис Суарес (90+2)

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Хосе Енрике, Агер, Шкъртел, Джерард, Даунинг, Лукас (83-Карагър), Шелви (74-Алън), Суарес, Сусо (71-Стърлинг)

Фулъм: Шварцър, Рийзе, Хангеланд, Беърд, Ричардсън (54-Фрей), Хюз, Рийтър, Карагунис, Качаниклич (46-Родайега), Бербатов, Дежага

Ливърпул, „Анфилд” – 44 570 зрители
Съдия: Марк Клатънбърг
Жълти картони: Джонсън (Ливърпул); Карагунис, Дежага (Фулъм)

Уест Бромич - Норич 2:1
0:1 Робърт Снодграс (23), 1:1 Золтан Гера (43), 2:1 Ромелу Лукаку (82)
22.12.12
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Картън Коул (14), 1:1 Виктор Аничебе (64), 1:2 Стивън Пиенаар (73)
130 мача, 48 победи за Челси, 32 равенства, 50 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК